کارتریج های اچ پی را بیشتر بشناسیم | عملکرد بلید HP

hp-contact
hp-contact
Free Shipping within Tehran
Back to the production cycle
1 year warranty only for printers
Free and Easy Technical Support

5/5 - (1 امتیاز)
About this item
کارتریج های اچ پی را بیشتر بشناسیم | عملکرد بلید HP بلید یکی از قطعات مهم و حساس در برخی کارتریج های اچ پی است. بلید در برخی مدل ها وجود دارد و تاثیر مهمی بر کیفیت چاپ می گذارد و البته قابل تعویض است. عملکرد بلید و داکتر بلید در کارتریج های اچ پی وایپر بلید که بطور عامیانه به آن بلید گویند، در کارتریج های اچ پی وظیفه تنظیم میزان تونر روی مگنت رولر را برعهده دارد. بلید ...
شارژ کارتریج های لیزر مشکی
شارژ کارتریج های لیزر رنگی
HPABA
Location : Khosrow alley, Tehran, Iran
بازدیدها: - | تلفن گویا: 89392-021
QR
کد Quick Response (کد پاسخ سریع)، یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود، که به طور مستقیم با اسکن یک کد QR به سایت متصل شوید.
Please scan me

کارتریج های اچ پی را بیشتر بشناسیم | عملکرد بلید HP بلید یکی از قطعات مهم و حساس در برخی کارتریج های اچ پی است. بلید در برخی مدل ها وجود دارد و تاثیر مهمی بر کیفیت چاپ می گذارد و البته قابل تعویض است.

عملکرد بلید و داکتر بلید در کارتریج های اچ پی

وایپر بلید که بطور عامیانه به آن بلید گویند، در کارتریج های اچ پی وظیفه تنظیم میزان تونر روی مگنت رولر را برعهده دارد. بلید از نوع لاستیک الکتریکی خنثی و شفاف است. قطعه ی  بلید تکمیل کننده وظایف داکتر بلید است. بلید دارای طولی چندین برابر قطر است و از داکتر بلید نازک تر است در پرینترهای اچ پی، در هنگام پایان عملیات چاپ، بلید با پاک کردن تونر اضافه از سطح درام، باعث پیشگیری از ریختن تونر اضافه روی کاغذ در چاپ بعدی می شود.درصورتی که حین چاپ، تونر روی مگنت رولر باقی بماند،‌ توسط داکتر بلید پاک می شود.همچنین اصطکاک ایجاد شده در خلاف جهت مگنت توسط حرکت بلید، سبب شارژ تونر می شود. به همین دلیل، بلید نقش مهمی در افزایش کیفیت چاپ برای پرینترهای اچ پی ایفا می کند.

 

 

 

 

 

Hp bleid3 کارتریج های اچ پی

 

 

 

رایج ترین مشکلات بلید در کارتریج های اچ پی

برخی از رایج ترین مشکلات کارتریج ها که مربوط به بلید است عبارتند از:

  1. در برخی موارد اتفاق می افتد که حین چاپ، خط باریکی در صفحه ایجاد و چاپ می شود.دلیل این مشکل، وجود یک بریدگی در بلید است.این بریدگی سبب می شود بلید نتواند تونر را از سطح درام جمع آوری کرده و تمیز کند و علامتهایی در پایین صفحه ایجاد می شود.این مشکل همچنین ممکن است به علت ساییدگی بلید رخ دهد.
  1. اگر صفحه چاپ شده به رنگ خاکستری باشد، نشان دهنده مشکل در بلید است.این مشکل زمان رخ می دهد که بلید فشار کافی را برای تمیز کردن تونر باقیمانده از روی درام به آن وارد نکرده باشد.به همین دلیل در دور بعدی چاپ، صفحه خاکستری می شود.این اغلب زمانی رخ می دهد که بلید بدرستی در محل خود نصب نشده باشد.همچنین بلید قدیمی که با گذشت زمان سفت شده است، دچار این مشکل می شود.
  2.  گیر کردن درام که دلیل اصلی آن، نرم کار نکردن بلید است.

بلید بطور مداوم به درام فشار وارد می آورد. درصورت نرم کار نکردن بلید، به درام می چسبد و در همان مسیر به حرکت ادامه می دهد. در این صورت، فشار زیادی بر درام وارد می شود و بطور کامل گیر می کند.در این صورت، پرینتر دچار سروصدای زیادی می شود.که در این حال، یک کلاچ برای پیشگیری از آسیب های بیشتر در پرینترها تعبیه شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید و تعمیر بلید در نمایندگی اچ پی

بلید در کارتریج های اچ پی، در انواع مختلفی هم برای پرینترهای رنگی و هم سیاه و سفید تولید و طراحی می شود.البته برخی مدل های بلید، قابل استفاده در هر دو مدل پرینتر هستند. برای خرید بلید مناسب برای کارتریج های اچ پی خود می توانید به نمایندگی اچ پی مراجعه کنید. درصورت بروز مشکل در عملکرد بلید، می توانید به کمک نمایندگی اچ پی آبا اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید.

#
#

Top reviews All reviews
3 thoughts on "کارتریج های اچ پی را بیشتر بشناسیم | عملکرد بلید HP"
ارسال شده در دی 21, 1399 1:34 ب.ظ

[…] کارتریج های لیزری مشکی / کارتریج های لیزری رنگی / کارتریج های دستگاه های چندکاره / کارتریج های جوهرافشان / کارتریج های آفیس جت های اچ پی […]

ارسال شده در دی 12, 1401 12:09 ب.ظ

[…] این رو شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شناسایی کارتریج های اچ پی با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از […]

ارسال شده در دی 20, 1401 3:56 ب.ظ

[…] ها افزایش دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با کارتریج های اچ پی با ما همراه […]