درباره کارتریج هایhp | مگنت چگونه کار می کند

hp-contact
hp-contact
Free Shipping within Tehran
Back to the production cycle
1 year warranty only for printers
Free and Easy Technical Support

5/5 - (2 امتیاز)
About this item
در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از قطعات کارتریج های hp آشنا شویم. مگنت، میله ای استوانه ای با خاصیت مغناطیسی در کارتریج های لیزری است. مگنت در کارتریج های hp غلطک مگنت به شکل یک لوله فلزی بوده و واقع بر روی مخزن اصلی کارتریج است.داخل این لوله فلزی، یک مغزی آهنربایی یا شافت قرار دارد.یک سمت این  لوله فلزی قطب مثبت و سمت دیگر قطب منفی می شود.البته ممکن است در برخی مدل ها، شافت وجود ...
شارژ کارتریج های لیزر مشکی
شارژ کارتریج های لیزر رنگی
HPABA
Location : Khosrow alley, Tehran, Iran
بازدیدها: - | تلفن گویا: 89392-021
QR
کد Quick Response (کد پاسخ سریع)، یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود، که به طور مستقیم با اسکن یک کد QR به سایت متصل شوید.
Please scan me

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از قطعات کارتریج های hp آشنا شویم. مگنت، میله ای استوانه ای با خاصیت مغناطیسی در کارتریج های لیزری است.

مگنت در کارتریج های hp

غلطک مگنت به شکل یک لوله فلزی بوده و واقع بر روی مخزن اصلی کارتریج است.داخل این لوله فلزی، یک مغزی آهنربایی یا شافت قرار دارد.یک سمت این  لوله فلزی قطب مثبت و سمت دیگر قطب منفی می شود.البته ممکن است در برخی مدل ها، شافت وجود نداشته باشد.

مگنت، با نگهداشتن ذرات تونر روی سطح خود، موجب انتقال پودر به مرحله بعدی می شود.انتقال پودر تونر به درام، وظیفه اصلی مگنت رولر کارتریج است که این کار را توسط جریان های مغناطیسی موجود در خود انجام می دهد.

 

مگنت در کارتریج های hp

عملکرد مگنت در کارتریج پرینترهای hp

همانگونه که اشاره شد، مگنت دارای خاصیت آهنربایی است و دارای یک قطب مثبت و یک قطب منفی است.در پرینترهای لیزری، کارتریج معمولا دارای دو قسمت مخزن ضایعات تونر و مخزن اصلی است.غلطک مگنت (که به آن غلطک دولوپر نیز می گویند)، روی مخزن اصلی قرار گرفته است.

غلطک مگنت، پودر یا تونر داخل مخزن اصلی را با چرخش خود از داخل مخزن به سمت درام منتقل می کند.درواقع، همانگونه که گفته شد، خارج کردن پودر از داخل مخزن و انتقال آن به سمت درام، نقش اصلی غلطک مگنت است. مگنت در کارتریج های hp، دارای شافت آهنربایی است که این شافت، داخل لوله ای فلزی قرار دارد.این شافت ثابت است و به واسطه یک چرخ دنده، لوله رویی به چرخش درمی آید.نحوه تشخیص مشکل در مگنت کارتریج اگر در حین چاپ، با برگه ای که بسیار کمرنگ چاپ شده مواجه شدید، به احتمال زیاد رول مگنت خراب شده است.

نشانه دیگر برای خرابی مگنت این است که نقاط و لکه های سیاه روی کاغذ مشاهده کنید.همچنین درحالتی که چاپ بصورت ابری شکل و کمرنگ انجام شده باشد، مگنت دچار مشکل شده است.با این حال، اگر متوجه خرابی مگنت در کارتریج خود شدید، خودتان اقدامی انجام ندهید. برای رفع ایرادات پرینتر، کارتریج و قطعات آن بهتر است با نمایندگی اچ پی تماس بگیرید و نسبت به تعمیر این تجهیزات هرچه سریع تر اقدام کنید.

 

فروش و تعمیر مگنت در کارتریج های hp

نمایندگی فروش و تعمیر مگنت کارتریج های hp

شما عزیزان می توانید برای خرید سایر قطعات آن ازجمله مگنت و رول مگنت به نمایندگی اچ پی آبا مراجعه نمایید. درصورتی که هر گونه سوال یا راهنمایی در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی اچ پی و با شماره 021-89392 تماس برقرار نمایید.عدم تعمیر و تعویض مگنت باعث افت کیفیت چاپ می شود.

به محض مشاهده نشانه های خرابی مگنت، برای تعویض مگنت در کارتریج های hp خود به نمایندگی اچ پی مراجعه نمایید.به این دلیل که باید میزان خرابی این قطعه توسط کارشناسان بررسی شود تا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدامات لازم صورت گیرد. توصیه آخر اینکه حتما برای تعویض و تعمیر قطعات کارتریج های hp به نمایندگی مجاز اچ پی مراجعه نمایید.

 

#

Top reviews All reviews
One thought on "درباره کارتریج هایhp | مگنت چگونه کار می کند"
ارسال شده در بهمن 11, 1399 4:14 ب.ظ

[…] مگنت نیز استوانه ای شکل بوده و خاصیت مغناطیسی دارد. روی مخزن ضایعات قرار گرفته و با خاصیت مغناطیسی خود، سبب جذب تونر به خود می شود. […]