اومن Omen 16-b0080TX | در این بخش شاهد رویارویی با یکی از لپ تاپ های پرفروش اچ پی اومن در ابعاد 16 اینچ می باشیم. اومن HP 16-B0080 به عنوان یک لپ تاپ گیمینگ میان رده انتخابی هوشمنده و مناسب برای افرادی است که می خواهند. دستگاهی با قابلیت های باور نکردی و گیمینگ را خریداری نموده و از قابلیت های آن استفاده کنند. لذا در همین راستا ما تصمیم داریم. تا این لپ تاپ Core I7 را با کمک کارشناسان خود در تیم HP بررسی نموده. و از مشخصات این دستگاه، اطلاعات موثر و دقیقی خدمت شما کاربران گرامی ارائه نماییم. با ما در ارتباط باشید.

 

 

اومن 16-b0080TX

اچ پی اومن 16 اینچی را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین دستگاه های I7 به حساب می آید. این لپ تاپ خوش ساخت و خوش طراحی می تواند گزینه ی مناسبی برای گیمرها به حساب بی آید. زیرا که دارای مشخصات فنی و ظاهری مناسب و بی نظیری می باشد. وزن حدودی این دستگاه دو کیلوگرم اندازه گیری شده. که این امکان را به ما می دهد. تا بتوانیم این دستگاه را به راحتی در هر فضایی راه اندازی نماییم. شاید برای بسیاری از کاربران سوال پیش بی آید که وزن 2 کیلوگرمی ، این دستگاه را در دسته لپ تاپ های سبک قرار نمی دهد. لذا در همین راستا باید بگویم که ما با یک لپ تاپ 16 اینچی قدرتمند و گیمینگ طرف هستید. و نباید از آن انتظاری همچون یک لپ تاپ روزمره ی Slim داشته باشیم.

 

 

 

اومن 16-b0080TX

 

لپتاپ های گیمینگ

ابتدا در این بخش به مشخصات ظاهری HP omen 16-b0080 می پردازیم. طبق روال این کمپانی ما شاهد طراحی ساده و شیک در دستگاه های گیمینگ اچ پی می باشیم. قاب A این دستگاه بسیار ساده با لوگوی لوزی مانند Omen طراحی شده است. خاصیت تغییر رنگ و خاص این لوگو واقعا جذابیت بسیاری به این دستگاه بخشیده است. سمت چپ دستگاه شاهد پورت های USB ، پورت کابل Lan ، HDMI و Display port می باشیم. ُ در ارتباط با پورت Display در این دستگاه لازم است بدانید که این پورت رابط عملکردی تقریبی همچون HDMI دارد. با این تفاوت که سرعت و کیفیت انتقال توسط Display پورت بهتر و با سرعت بالا تر ارائه می شود.

سمت راست لپ تاپ شاهد. دو پورت USB و دریچه ای برای ورود و خروج دستگاه تعبیه شده است. در نظر داشته باشید. که یکی از عمده ترین تفاوت این دستگاه نسبت به سایر لپ تاپ ها در این بخش مربوط به پورت های USB می شود . در همین راستا بهتر است بدانید. که هر تمامی پورت های USB این دستگاه به صورت USB 3.0 قرار گرفته اند. زیر لپ تاپ این دستگاه بخشی طراحی شده. تا بتوانیم از مقدار بیشتری روزنه جهت ورود و خروج هوا داشته باشیم. یکی از اصلی ترین ضعف های این لپ تاپ در بخش طراحی متریال قاب A و C آن می باشد. که به شدت جای اثر انگشت را انعکاس می دهد. البته این موضوع برای بسیاری از کاربران به عنوان نکته ی منفی به حساب نمی آید.

 

 

 

لپتاپ های گیمینگ 

مشخصات فنی اومن 16-b0080TX

یکی از اصلی ترین موارد در ارتباط با لپ تاپ های اومن HP مشخصات فنی آنها می باشد. نقطه ی قوت این دستگاه ها مربوط به پردازنده ی آنها می شود که بخش قابل اهمیتی از این دستگاه را یدک می کشد. در ارتباط با HP 16-0080TX باید بگویم که این دستگاه از یک پردازنده ی I7 نسل 11800H استفاده می نماید.  نسل پردازنده ی یازدهم این دستگاه به همراه 4.6GHZ فرکانس می تواند. گزینه ی مثبت و هوشمندانه ای برای تمامی گیمر ها به حساب بی آید. این دستگاه دارای یک حافظه ی مموری (Ram) 16GB دو اسلاتی می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که نوع رم این دستگاه از سری حافظه های DDR4-3200 می باشد.

 

مشخصات فنی اومن 16-b0080TX

 

 

 

دیگر مشخصاتی که کاربران در لپ تاپ های گیمینگ توجه ویژه ای به آن دارند مربوط به حافظه و نوع گرافیک می باشد. در این زمینه لازم است. بدانید که اچ پی همانند همیشه سنگ تمام گذاشته است. NVIDIA GEFORCE RTX 3060 با ظرفیت 6GB DDR6 می تواند. سیستم عامل مناسب و پر قدرتی برای هر کاربر در هر حوزه ی گیمینگ به حساب بی آید. اگر بخواهیم به صورت کلی مشخصات این دستگاه را جمع بندی کنیم. باید بگویم که Omen 16-B0080TX با صفحه نمایش 16 اینچی فول اچ دی می تواند. گزینه ی هوشمندانه و موثری برای هر کاربر در این بازه ی قیمتی و اقتصادی به حساب بی آید. کیفیت و بالای این دستگاه هر کاربری را مجاب به خریدن B0080TX می کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی لپتاپ های گیمینگ HP در ارتباط باشید.