خط ویژه امور مشتریان
نمایندگی اچ پی – نمايندگی رسمی hp – نمايندگی مركزی اچ پی hp

خرابی فیوزینگ های اچ پی در نمایندگی

خرابی فیوزینگ های اچ پی در نمایندگی | برای اطلاع از علل خرابی فیوزینگ های اچ پی و روش جلوگیری از این موضوع با ما همراه شوید: قبل از اینکه به دلایل خرابی فیوزینگ ها بپردازیم لازم است بدانیم فیوزینگ چیست.؟     فیوزینگ چیست ؟ فیوزینگ قسمتی از پرینترهای لیزری است که در آن […]

خرابی فیوزینگ های اچ پی در نمایندگی | برای اطلاع از علل خرابی فیوزینگ های اچ پی و روش جلوگیری از این موضوع با ما همراه شوید:

قبل از اینکه به دلایل خرابی فیوزینگ ها بپردازیم لازم است بدانیم فیوزینگ چیست.؟

 

 

فیوزینگ چیست ؟

فیوزینگ قسمتی از پرینترهای لیزری است که در آن پروسه پخته شدن اطلاعات برروی کاغذ و چسبیدن تونر روی درام کارتریج روی فیلم فیوزینگ و انتقال برروی کاغذ صورت میگیرد در واقع بهتر است بگوییم هرآنچه در کارتریج اتفاق میافتد اینجا در این قسمت پخته و برروی کاغذ میآید تا خروجی نهایی که پرینت گرفته میشود بدون نقص برروی کاغذ نمایان شود.

ایراداتی از قبیل پاک شدن تونر برروی کاغذ ، رده رده زدن ، کثیف کردن ، گیر کردن کاغذ در داخل دستگاه و برخی نشانه های دیگر از این قبیل به خرابی فیوزینگ های پرینترهای لیزری بالاخص اچ پی برمیگردد.

 

 

خرابی فیوزینگ

خرابی فیوزینگ

طبق گزارشاتی که تکنسین های بخش تعمیرات اچ پی در این خصوص به واحد امور مشتریان اچ پی همه روزه ارسال میکنند بیشتر این خرابی ها به دلیل کاربری نادرست و عدم استفاده صحیح از پرینترها توسط کاربران اتفاق میافتد. که بیشتر به دلیل :

 

  • استفاده از کاغذهای غیر استاندارد که در کاربری پرینتر تعریف نشده ( خیلی ضخیم و یا خیلی نازک ).
  • استفاده از کاغذهای پشت چسب دار برای پرینترهای لیزری که مناسب این کار نیستند.
  • استفاده از کاغذهای گلاسه که برای پرینتهای جوهرافشان طراحی شده اند.
  • گیر کردن ضایعات چون سوزن منگنه گیره کاغذ و … در لابلالی کاغذها و هدایت این ضایعات به قسمت فیوزینگ.
  • نامرغوب بودن فیلم دستگاههای لیزری در برخی مراکز تعمیرات زمان تعویض فیلم فیوزینگ.
  • خرابی قسمت کاغذکش ( پیکاپ پرینتر ) و عدم رسیدگی به آن که نهایتا منجر به چندتایی کشیدن کاغذ و گیر کردن در بخش فیوزینگ میشود.
  • عدم رعایت سرویس های دوره ای و استفاده طولانی مدت بدون سروی پرینترهای HP .

 

فیوزینگ چیست ؟

 

عواملی از این قبیل همواره سبب خرابی فیوزینگ پرینترهای اچ پی میشود و گاها هزینه های بالایی را به کاربران تحمیل میکند که بعلت عدم رعایت کاربری مناسب و عدم رعایت نکات صحیح مصرف در دستگاه های اچ پی و البته در تمام چاپگرها میگردد.

 

برخی از خدمات در مرکز ماشین های اداری و رایانه اچ پی آبا :

تعمیر فیوزینگ / تعویض فیوزینگ / فروش فیوزینگ های پریننرهای لیزری / تعویض فیلم فیوزینگ / تعویض پرس فیوزینگ /

تعمیرات فیوزینگ

تعمیرات فیوزینگ های اچ پی معمولا با خرابی فیلم فیوزینگ و تعویض آن و یا خرابی قسمت هیتر و تعویض هیتر و یا خرابی پرس دستگاه به همراه فیلم فیوزینگ اتفاق میافتد. که همانطور که گفته شد در برخی مدل ها هزینه های بالایی دارد و در برخی دیگر با هزینه کمتری درست خواهد شد.

معمولا در پرینترهای لیزری مشکی هزینه تعمیرات فیلم و پرس خیلی زیاد نیست ولی در برخی پرینترهای لیزری رنگی بعضا با تعویض فیلم و پرس دستگاه هزینه بالایی را برای کاربر دربر خواهد داشت.

 

 

توان چاپ پرینترها

توان چاپ پرینترها

از این رو سفارش همیشگی تکنسین های اچ پی و کارشناسان بخش تعمیرات پرینترهای اچ پی به مشتریان استفاده طبق مشخصات فنی درج شده در کاتالوگ چاپگرها از لحاظ نوع کاغذ ،، تعداد سفارش شده پرینت در روز و آگاهی از توان چاپ ماهیانه پرینتر هاست.

یکی از بیشنرین و مهمترین عوامل خرابی چاپگرهای HP عدم توجه به توان چاپ ماهیانه دستگاه و استفاده بیش از حد توان در طول ماه است که سبب آسیب رساندن به بخش فیلم و پرس دستگاه و نهایتا خرابی فیوزینگ میگردد.

 

 

در نظرسنجی اچ پی شرکت کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.