بایگانی‌ها نمایندگی خرید پرینتر جوهرافشان - نمایندگی مجاز اچ پی HP | شرکت HP

بایگانی‌ها نمایندگی خرید پرینتر جوهرافشان - نمایندگی مجاز اچ پی HP | شرکت HP
اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

بایگانی‌ها نمایندگی خرید پرینتر جوهرافشان - نمایندگی مجاز اچ پی HP | شرکت HP

چگونه از هد پرینتر خود مراقبت کنیم؟

برای رسیدن به یک استاندارد عالی در چاپ، بدون توجه به مدل یا سن دستگاه، تعمیر و نگهداری چاپگر خیلی مهم است. هر دستگاهی بدون مراقبت از بین می رود مخصوصا اگر پرینتر جوهرافشان باشد.

مهم نیست که شما از کارتریج اورجینال، سازگار یا کارتریج شارژیاستفاده می کنید، احتمال خشک شدن جوهر و بسته شدن نازل ها وجود دارد. اگر از آن مراقبت  نشود می تواند باعث مشکلات بیشتر می شود و حتی ممکن است چاپگر شما را از بین ببرد. با این حال، با تمیز کردن هد پرینتر می توانید این مشکل را حل کنید.

در اینجا برخی از راه هایی که می توانید هد دستگاه را به صورت دستی، از یک رایانه یا مک و از طریق یک سیستم برنامه ریزی تمیز کنید، را مرور می کنیم

چه زمانی هد پرینتر نیاز به تمیز شدن دارد..؟

اگر پرینتر شما صفحات خالی را چاپ می کند، اما سطوح سطحی شما طبیعی است، مشکل بیشتر از حد احتمالا سرفصل های چاپی خواهد بود. اگر از زمان آخرین چاپ خود، برخی از جوهرها در کارتریج ها خشک شده اند. این موضوع چاپگرها را متوقف می کند و اجازه نمی دهد جوهر به کاغذ منتقل شود. برای رفع این مسائل، هد پرینتر نیاز به تمیز شدن دارد.

علامت دیگر، این است که چاپ شما محو می شود یا برای مثال چاپ های شما تار می شوند. در صورتی که به این مورد برخوردید ممکن است متوجه شوید که هنگامی که شما تصاویر را چاپ می کنید ، تصویر به طور کلی از دست رفته است. این به خاطر کارتریج CMYK نیست که تمام کارهای آن را تولید کند.
چاپگر با قرار دادن نقاط کوچک در سازه های مختلف، با استفاده از CMYK برای ایجاد طیف گسترده ای از رنگ های که با چشم غیر مسلح می بینیم، کار می کند. CMYK مخفف ابی، قرمز، زرد و کلید که معمولا سیاه است می باشد.  هر رنگ دارای یک نازل خاص است، بنابراین اگر یک نازل مسدود شود مانند رنگ زرد، این روش لایه برداری از کار نقطه را تغییر می دهد  و بر رنگ تولید شده در صفحه تاثیر می گذارد. تمیز کردن هد دستگاه به بهبود کیفیت چاپ کمک خواهد کرد.

شما می توانید هد پرینتر خود را به صورت دستی یا  از رایانه خود تمیز کنید. قبل از اینکه شروع کنید، هد پرینتر خود را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که هد دستگاه شما نیاز به تمیز کردن دارد، زیرا این امر باعث صرفه جویی در مصرف جوهر می شود.

پیشنهاد می شود اگر هد پرینتر شما صدمه دید ، جهت تعمیر آن را به مراکز و نمایندگی های معتبر بسپارید.

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:89392-021

اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

 

Country: Iran

بایگانی‌ها نمایندگی خرید پرینتر جوهرافشان - نمایندگی مجاز اچ پی HP | شرکت HP

مقرون به صرفه ترین پرینترها کدامند؟


امروزه بسیاری از پرینترهای چند منظوره مناسب و با قیمت های بسیار رقابتی در بازار وجود دارند، بنابراین شما برای انتخاب یک چاپگر جدید اقدام می کنید. بعضی از آنها را وقتی خریداری می کنید، انگیزه های نقدی را به ما ارائه می دهند، بنابراین این پیشنهادات ارزش چشم گیری دارند. برای اینکه همه چیز را ساده تر کنیم، در ادامه درباره ی مقرون به صرفه ترین پرینترها بحث می کنیم.
اغلب مردم می دانند زمانی که یک پرینتر میخرند قیمت واقعی آن اون چیزی نیست که بروی اتیکت دستگاه خورده، باید توجه کرد که دستگاه مورد نظرشان در ادامه چه خرج هایی دارد و مواد مصرفی آن به چه صورت می باشد.
پس از مدتی چاپ کردن ، خواهید دید که کل هزینه کارتریج های چاپگر شما از قیمت پرینترتان فراتر رفته است یعنی مواد مصرفی پرینتر شما بعد از مدتی از قیمت دستگاهتان بالاتر رفته و همچنان این موضوع ادامه دارد.
 

چه چیزی باعث صرفه جویی در چاپگر می شود؟

هزینه ی چاپگر شما در هر صفحه، اما فقط این موضوع نیست که جلوگیری از آن باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود ما سعی می کنیم چند نکته ی دیگر را به شما یادآوری کنیم
قیمت چاپگر.  پیشتر گفتیم که قیمت چاپگر تنها عامل در هنگام خرید نیست.  این موضوع ممکن است تنها مورد توجه قرار نگیرد، اما مطمئنا هنوز رمزهایی برای تأثیرگذاری در این باره است. اگر شما یک کاربر خانگی هستید، احتمالا نیازی به سرعت وعملکرد بالای پرینتر برای کسب و کار ندارید. اگر شما با حجم بالا چاپ می کنید، کمی بیشتر صرف چاپگر می شود که می تواند حجم کار شما را جابجا کند.
پرینتر مورد نظر شما دارای قابلیت هایی است که به آن نیاز ندارید، پس سعی کنید آن را نخرید و پرینتری انتخاب کنید که به اندازه ی مصرف شما قابلیت دارد.  تمرکز بر یک دستگاه که قابلیت های مورد نیاز شما را فراهم می کند و صرف نظر کردن از قیمت چاپگر پیشین. هنگامی که لیستی از پرینترها را بر اساس عملکرد آنها می بینیم، می توانید به موارد بعدی که بازدهای جوهری هستند برویم.

هزینه چاپگر شما در هر صفحه مهمترین عامل برای تعیین هزینه واقعی چاپگر شما و نحوه کارکرد آن در پرینتر جوهری است. کارتریج های جوهری مختلف برای چاپ مقدار مشخصی از صفحات طراحی شده اند تا قبل از اینکه جایگزین شوند. تعداد صفحات که یک کارتریج می تواند چاپ کند، عملکرد صفحه ی آن نامیده می شود. برای دریافت هزینه در هر صفحه، هزینه کارتریج را با عملکرد صفحه خود تقسیم کنید. در حالت ایدآل، هزینه کمتر برای هر صفحه و جوهر بیشتر برای چاپگر شما مفید است. خرج های اضافی پای جوهر کارتریج ، هزینه چاپگر شما را بیشتر است.

پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری ، رقابت این دو برادر برای به صرفه بودن در هزینه ها اما کدام یکی تا الان پیروز این رقابت بوده؟ در این قسمت پرینترهای لیزری به راحتی  نسبت به پرینترهای جوهرافشان در رتبه ی بالاتر قرار گرفته اند زیرا صرفه تر می باشند. کارتریج های لیزری نسبت به کارتریج های جوهرافشان صفحات بیشتری را چاپ می کنند و سرعت و عملکرد بالاتری دارند به همین دلیل در ابتدا این پرینترهای لیزری هستند که گران تر ظاهر می شوند ولی در ادامه کاملا به صرفه تر از پرینتر های جوهرافشان هستند.

قیمت چاپ و هزینه هر صفحه دو عامل مهم برای خرید یک چاپگر است. با این حال، چیزهایی که ارزش آن را دارند باید مورد توجه قرار بگیرند، زیرا این موضوع می تواند به طور چشمگیری بر هزینه های کلی چاپگر تاثیر بگذارد.

تعداد کارکرد کارتریج پرینتر، این قسمت بستگی به نوع و شرایط کاری شما دارد. اگر شما در طول روز به تعداد زیادی برگه جهت چاپ کردن نیاز دارید یا در شرکت مشغول به کار هستید این پرینترهای لیزری هستند که با تعداد چاپ بیشتر و پر سرعت تر به شما در امر صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند اما اگر شما یک کاربر خانگی می باشید و استفاده ی کمی از پرینتر خود دارید می توانید پرینتر جوهرافشان را اتنخاب کنید.

انتخاب با شماست…

شما می توانید برای اطلاع بیشتر با متخصصان ما تماس بگرید

 

 

تلفن:89392-021

 

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

 

Country: Iran