Designjet ها چگونه کار می کنند ؟ | شرکت HP

Designjet ها چگونه کار می کنند ؟ | شرکت HP
اچ پی آبا نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش HP

Designjet ها چگونه کار می کنند ؟ | شرکت HP

Designjet ها چگونه کار می کنند ؟

هد دستگاه های چاپگر اساسا در قلب سیستم چاپ شما است. این بخشی است که مسئول فشردن قطرات جوهر بر روی صفحه برای ایجاد متن و تصاویر است. به تازگی پیشرفت های تکنولوژیکی با سر های چاپی، تغییرات قابل توجهی از جمله افزایش تعداد نازل ها را برای ارائه دقیق تر خروجی نشان داده است.

Designjet 510 – چاپگر HP 11 – 600 نازل در اینچ
Designjet T520 – چاپگر HP 711 – 1200 نازل در اینچ

چاپگرهای HP با استفاده از تکنولوژی حرارتی
اولین فرم چاپ جوهر افشان تجاری جوهر پیوسته بود که همانطور که از نامش بر می آید، قطره جوهر را از یک جریان مداوم جوهر منحرف می کند تا تصاویر را روی صفحه ایجاد کند). در مقابل، HP Designjets 'inkjets  بر روی تقاضا' قرار می گیرند و سرفصل های چاپی قطره های جوهر را به عنوان مورد نیاز برای شکل دادن به تصویر می اندازند. بر خلاف فناوری Piezos Electrical Inkjet (که جوهر را با استفاده از نیروی مکانیکی فشار می دهد HP Designjet Printheads از تکنولوژی حرارتی برای فشار جوهر استفاده می کند، همراه با یک مدار مجتمع که سیگنال های آن را به صدها جوهر جوهر ارائه می کند که خروجی دقیق و قابل پیش بینی را فراهم می کند.

فن آوری حرارتی HP – چه قهوه و تکنولوژی حرارتی مشترک است!

جالب توجه است، مفهوم فناوری جوهر افشان ابتدا با یک ظرف قهوه آغاز شد. یک مهندس در دهه 1970 قهوه را تماشا کرد و متوجه شد که مجربش هیچ قسمت متحرکی ندارد – فقط یک عنصر بخاری که در پایین قرار دارد و آب و قهوه را بالا می برد. او تعجب می کند که آیا همین اصل انرژی حرارتی را می توان برای جوهر از بین برد. در سال 1979 HP ثابت کرد که این می تواند انجام شود.

Designjet ها چگونه کار می کنند ؟


عنصر حرارت (شامل مقاومتهای کوچک) به سرعت لایه نازک جوهر مایع گرم می شود. جوهر گرم باعث ایجاد حباب می شود، جوهر را از طریق یک نازل خارج می کند. گرما همچنین باعث می شود هوا از مولکول های جوهر خارج شود. سپس جوهر با سرعت 20 متر در ثانیه خارج می شود. این انفجار بخار فوق العاده گرم، تنها 2 میلیون ثانيه طول می کشد و هزاران بار در هر ثانیه برای هر یک از صدها نازل میکروسکوپی در هد  تکرار می شود. همانطور که جوهر به سرعت از هر نازل محفظه خارج می شود، این به نوبه خود مکش را ایجاد می کند، به این ترتیب جوهر بیشتری می تواند دوباره از طریق نازل محفظه کشیده خارج شود. بسته به مدل چاپگر بین 4.000 تا 15.000 نازل جوهر استفاده می شود تا آتش سوزن از جوهر به سطح کاغذ برسد، با تقریبا نیمی از میلیون قطعه جوهر در ثانیه در طول یک کار چاپی معمولی آزاد می شود.

چاپگر حدود 400  سانتیمتر از سطح کاغذ را می پوشاند و به عنوان کاغذ از طریق چاپگر انتقال می یابد، صفحه کنترل چاپگر، دنباله ی عکسبرداری جوهر را به طوری که میلیون ها قطره ی فرد دقیقا و دقیق در جای درست قرار می گیرد، مرتب می کند. متن و تصاویر را روی کاغذ بنویسید. این جوهر در یک دنباله ابتدا آبی، سپس  قرمز،زرد و سپس رنگ مشکی منتشر می شود. دقت قطره حیاتی است و از الگوریتمهای ماسکینگ پیچیده برای ترکیب چندین رنگ در صفحه استفاده می کنند.

 

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:89392-021

اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

Country: Iran