کاغذ عکس را بهتر بشناسیم | شرکت HP

کاغذ عکس را بهتر بشناسیم | شرکت HP
اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

کاغذ عکس را بهتر بشناسیم | شرکت HP

کاغذ عکس را بهتر بشناسیم

عکاسی یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین کار در رشته ی هنر به حساب می آید. در عین حال که یک هنر مدرن محسوب می شود، می تواند احساسات را جذب کند یا الهام بخش آن باشد. با این حال، هنرعکاسی بیشتر نسبت به اشاره کردن به دوربین خود در محل مورد نظر و نورپردازی مناسب تاکید دارد. به عبارت دیگر، حال  پس از کلیک بر روی تصویر کامل، شما باید آن را بر روی کاغذ برای عکس خود در نظر بگیرید خوب نگاه کنید. این به معنی یادگیری انواع مختلف کاغذ عکس و نحوه استفاده از آنها است.

در حالی که شما نیاز به توجه زیادی به کیفیت جوهر ، برای چاپ عکس های خود دارید، حتی بهترین جوهر اثر صحیح را ایجاد نمی کند، اگر شما از انواع مختلف کاغذ عکس بی اطلاع هستید، پس  به یادگیری انواع مختلف کاغذ عکس نیاز دارید.
هدف ما این است که مطمئن شوید بهترین نتیجه را از چاپگرهای خود دریافت می کنید. ارائه یک پرینتر با کیفیت بالا با قیمت مقرون به صرفه یکی از بخش های هدف ماست. بخش دیگر این است که به مشتریان خود آموزش دهیم که چگونه میتوانند بهترین نتیجه را از چاپگرهای خود بگیرند.

شما می توانید از هر تعداد عوامل برای طبقه بندی و دسته بندی انواع مختلف کاغذ عکس استفاده کنید. بسیاری از این عوامل عبارتند از ضخامت، سفید بودن و یا حتی روشنایی کاغذ.  اولین چیزی که اکثر مردم در هنگام خرید کاغذ عکس باید در نظر بگیرند انواع مختلف از نوع جنس کاغذ عکس می باشد.
عمدتا هفت نوع مختلف کاغذ عکس وجود دارد. مهم است بدانیم که برخی از تولید کنندگان نام های مختلفی برای این نوع کاغذ ها گذاشته اند اما حتی اگر نام های مختلفی از آنها استفاده شود، نوع کاغذ عکس است که باقی می ماند. با این حال ما درباره ی چند مورد از خصوصیات این کاغذ ها با هم گفت و گو میکنیم.

 

کاغذ براق

 به راحتی شایسته ترین سطح را در میان تمام انواع کاغذ های عکس دارد.اکثریت عکس ها بر روی این نوع کاغذ عکس چاپ می شوند. کاغذ عکس براق به راحتی قابل تشخیص است.
کاغذ عکس براق از گوشه هایش درخشش خاصی دارد. درخشش کاغذ عکسی براق یکی از عواملی هست که مردم به سمت آن جذب می شوند و آن را دوست دارند،  این کاغذ عکس همچنین برای تولید رنگ های پر جنب و جوش شناخته شده است.

با این حال، کاغذ براق به اثر انگشت بسیار حساس می باشد. کاغذهای براق به راحتی می توانند اثر انگشت شما را بروی عکس نشان دهند. در میان تمام انواع کاغذ عکس، کاغذ براق تنها کاغذی است که تمایل دارد تا نور را به گونه ای تنظیم کند که عکس ناپدید شود. اگر کاغذ براق را در مقابل نور مستقیم یا نور خورشید قرار دهید، بازتاب هایی شبیه به فلزات براق یا شیشه ای خواهید دید.
باید اضافه کنم این نوع کاغذ برای قاب ها مناسب نیستند، زیرا براق بودن کاغذ و شیشه از فریم ترکیب می شود تا بازتاب های بیشتری ایجاد شود. کاغذ عکس براق برای چاپ عکس های روزمره است که شما فقط می خواهید در میان دوستان به اشتراک بگذارید.

همچنین لازم به ذکر است که در این مجموعه مقالات عکس با سطوح مختلف براق نیز موجود است. شما می توانید کاغذ براق، نیمه براق (ساتن) و بسیاری دیگر را پیدا کنید.

 

کاغذ عکس مات

کاغذ عکس مات در درجه اول به دو دلیل در تنظیمات صنعتی استفاده می شود. اول این است که آنها هیچ براقی ندارند و دیگری این است که آنها به لکه های براق و اثر انگشت حساس نیستند.

یکی دیگر از دلایل اینکه ممکن است بخواهید روی این کاغذ عکس را چاپ کنید ، این است که آنها کنتراست بیشتری را تولید می کنند که عمدتا رنگ سیاه در آنها ظاهر می شود.

با این حال، یکی از مشکلات عکس های مات، این است که رنگ های روشن تر دیگر تسخیر می شوند. این می تواند اشباع رنگ، تطبیق و کیفیت تصویر نهایی را کاهش دهد.اگر اثر انگشت و براق بودن کاغذ های عکس شما را آزار می دهند شما باید از این نوع کاغذ استفاده کنید.

 

بوم

کاغذ بوم،  اگر شما می خواهید عکس های خود را چاپ و فریم کنید، در هنگام بررسی انواع مختلف کاغذ عکس، نباید از بوم دورتر استفاده کنید. بوم، در واقع، یکی از گزینه های برتر برای نمایش تصاویر هنری در میان عکاسان حرفه ای است.
این کاغذ عکس مشابه کاغذ های مات است با این تفاوت  که رنگ و کنتراست را بهتر نشان می دهد. اساسا، کاغذ عکس بوم را می توان به عنوان رنگ کارآمدتری نسبت به کاغذ عکس مات دید.
تنها نقص کاغذ بوم این است که بافت شده است. این بدان معنی است که در انواع خاصی از نور و زاویه، ضربه ها می توانند بر روی سطح آشکار شوند.

 

هنر

کاغذ عکس هنری یکی دیگر از گزینه های عالی است اگر شما در ارائه نمایش عکاسی خود به دیگر فضاها هستید. کاغذ عکس هنری می تواند بهترین انتخاب شما باشد زیرا به عکس های شما یه پس زمینه ی کلاسیک اضافه می کند. این نگاه را می توان با کاغذ رنگی آب تولید کرد.
انواع مختلفی از کاغذ عکس در رده هنر نیز وجود دارد. گزینه های موجود در لحن کاغذ (بژ)، کنتراست رنگ، بافت و حتی رنگ ها ، در آن متفاوت است

 

کاغذ مروارید یا لوستر

انواع مختلفی از کاغذهای پرل یا شفاف به عنوان کاغذ عکس شناخته شده اند. این کاغذهای نیمه براق عکس به جز این که دارای احساس هنری هستن ، کیفیت بالایی دارند که ویژگی کاغذ های مات و ساتن را با هم ترکیب می کنند.
با این حال، کاغذ عکس مروارید ارتقاء در مات و ساتن است، زیرا آنها کنتراست بهتر و اشباع رنگ عمیق تر نسبت به سایر انواع مختلف کاغذ عکس ارائه می کنند.
عکس مروارید انعکاسی را تبلیغ نمی کنند که باعث می شود که آنها برای موقعیت های بالا طراحی شوند.
به عنوان نتیجه، کاغذ عکس مروارید گران تر از بسیاری از دیگر کاغذ ها عکس است.

 

کاغذ فلزی

در مقایسه با انواع مختلف کاغذ عکس، می توان گفت که کاغذ های فلزی عکس را براق به نظر می رسانند ، هر چند با رنگ فلزی اضافه شده به آنها تولید می شوند. این کاغذ های عکس اغلب به شکل کرومی ظاهر می شوند و می توانند در چاپ با کیفیت و وضوح بیشتر ظاهر شوند.
نتیجه نهایی، استفاده از کاغذ های فلزی عکس این است که تصویر شما تمایل دارد از کاغذ کنار بیفتد تا طبیعت جذاب تر و ابعاد بیشتری پیدا کند. مانند کاغذ عکس مروارید، کاغذ فلزی نیز برای استفاده بالا و پایان طراحی شده است.

اکنون که کمی با انواع  کاغذها آشنا شدید ، می توانید ببینید که همه آنها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. این بدان معنی است هیچ کاغذ عکسی وجود ندارد که بهترین و بدون نقص باشد.

هر نوع از کاغذهای عکس دارای کاربردهای خاص خود هستند. به طور موثر، اگر شما به دنبال گرفتن کاغذ عکس جدید هستید، ممکن است قبل از اینکه ذهن خود را در مورد هر یک از آنها مشغول کنید، نمونه ای از فروشندگان بگیرید و آن را امتحان کنید.
این نه تنها به شما کمک می کند که بهترین کاغذ عکس را برای برنامه خاص خود انتخاب کنید، بلکه درک متفاوتی از انواع مختلف کاغذ عکس نیز به شما می دهد.

 

www.hpaba.com

 

تلفن:89392-021

اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

 

 

 

Country: Iran