HP logo
HP search

کارتریج لیزری اچ پی HP

نمایندگی مجاز اچ پی HP
کارتریج لیزری اچ پی HP | کارتریج های لیزری به دو دسته ی رنگی و مشکی تقسیم می شوند، این کارتریج ها بنا به مدل و نوع چاپ چاپگر ها در دستگاه ها برای چاپ اسناد به کار می روند.
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

کارتریج لیزری اچ پی HP | کارتریج های لیزری به دو دسته ی رنگی و مشکی تقسیم می شوند، این کارتریج ها بنا به مدل و نوع چاپ چاپگر ها در دستگاه ها برای چاپ اسناد به کار می روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی اچ پی HP تماس حاصل فرمایید

کارتریج لیزری اچ پی HP

 

کارتریج های لیزری به دو دسته ی رنگی و مشکی تقسیم می شوند، این کارتریج ها بنا به مدل و نوع چاپ چاپگر ها در دستگاه ها برای چاپ اسناد به کار می روند.

پرینترهای لیزری رنگی و مشکی هرکدام کارتریج مخصوص خود را دارند و از آن تغذیه می کنند در نتیجه هر کاربر سعی بر خرید کارتریج لیزری مطابق با چاپگر خود می کند.

وظیفه ی تونر کارتریج لیزری اچ پی انتقال دستور چاپ بروی کاغذ می باشد ، این عملیات زمانی صورت می گیرید که مصرف کننده دستور چاپ را به پرینتر بدهد ، در این صورت پرینتر دستور گرفته شده را به کارتریج منتقل می کند. 

مورد مصرف کارتریج تونر اچ پی در پرینتر لیزری اچ پی می باشد . پودر تونر از پلی استر می باشد و این پودر در سلیندرهای کارتریج قرار می گیرد.

کارتریج لیزری اچ پی HP

کارتریج لیزری اچ پی HP

پودر تونر چیست ؟ کارتریج لیزری اچ پی HP

در گذشته ی نه چندان دور تونر ، از مخلوط کربن ، اکسید آهن و شکر بود اما امروزه برای نتایج بهتر در چاپ از ترکیب کربن و پلیمر استفاده می شود. تونر در چاپگر توسط حرارت موجود ذوب می شود.

چاپگر لیزری قالب تصویر الکترواستاتیک را روی یک درام متال چرخشی که به صورت الکتریکی شارژ شده است، شکل می دهد. در این مرحله، کارتریج اسپری تونر را به داخل درام اسپری می کند، اما تنها در مکان هایی است که لیزر شارژ می شود،  درام الکتریکی تغییر می کند

 

کارتریج لیزری اچ پی HP

 

درام کارتریج لیزری اچ پی چیست؟

 

درام کارتریج لیزری اچ پی استوانه ایی شکل می باشد که با مواد مخصوص و حساسیت بسیار بالا پوشیده شده . درام حساسیت بسیار بالایی به نور زیاد درام و سریعا پس از برخورد ، واکنش نشان می دهد.

نوع شارژ درام کارتریج لیزری اچ پی با ولتاژ و د شارژ این قطعه با نور .

 

 

مخزن تونر ) تانک ( چیست؟ کارتریج لیزری اچ پی HP

 

منبع تغذیه ی اصلی کارتریج های لیزری اچ پی پودر ( تونر کارتریج لیزری اچ پی HP ) می باشد. مخزن تونر حجم مورد نظری است که در آن پودر تونر ریخته می شود و این ظرفیت را شرکت تولید کننده مشخص می کند و پس از تشخیص،  در کاست کارتریج تونر مورد نظر را می ریزند.

 

 

 

 

مگنت (آهن ربا ) کارتریج  لیزری اچ پی HP چیست؟


 

کارتریج لیزری اچ پی HP

کارتریج لیزری اچ پی HP

همانطور که از نام این قطعه مشخص است ، مگنت دارای خاصیت مغناطیسی کارتریج می باشد.

استوانه ایی با خاصیت زیادی از مغناطیس که به منظور نگه داشتن تونر است.

وظیفه ی مگنت نگهداری از تونر به روی سطح خارجی خود و انتقال آن می باشد.

یکی از دلایل اصلی بر کمرنگ چاپ شدن اسناد  شما خرابی مگنت کارتریج است.

 

 

 

دکتر بلید کارتریج لیزری چیست؟

 

نگهداری از تونر مورد نظر روی غلطک مربروطه ، از وظایف اسصلی این قطعه می باشد ، و ایم وظیفه بسیار مهم است زیرا حداقل آسیب بر.ی این قطعه اثر قابل توجهی بر روی تصویر مورد نظر شما دارد. این تیغه مسئول کنترل تونر در آهنربا است.
کارتریج لیزری اچ پی HP

کارتریج لیزری اچ پی HP

 

 

وایپربلید کارتریج لیزری اچ پی HP  چیست؟

 

وایپر بلید درون کارتریج ها ، یکی از اساسی و کلیدی ترین نقش ها را دارد به گونه ایی که نبود آن در کارتریج عوارض ناخوشایندی دارد و به خوبی حس می شود. وایپر بلید درون کارتریج توانایی تمیز کردن تونر پس از چرخش کامل را دارد.

وجود وایپربلید در تمیز چاپ کردن بسیار موثر و اساسیست.

 

 

ترانسفررولر کارتریج لیزری HP چیست؟

پشتیبانی کاغذی که در نزدیکی درام قرار دارد و مقاله را به گام بعدی هدایت می کند. این قطعه در کارتریج های لیزری اچ پی به نام ترانسفررولر وجود دارد.

 

کنترل تونر کارتریج های اچ پی )حسگر تونر کارتریج لیزری HP  )

این سنسور مهم در کارتریج های اچ پی وظیفهی اندازه گیری تونر موجود در مخزن کارتریج را دارد و مصرف کنندگان را از حجم باقی مانده ی تونر مطلع می کند . وجود این سنسور در کارتریج های لیزری اچ پی بسیا حیاتی و مهم می باشد.

 

 

 

 

کارتریج لیزری اچ پی HP فوم رولرچیست؟

 

پشت وایپربلید بروی ، سطح بیرونی درام یک غلطک از جنس پلاستیک وجود دارد ، این غلطک وظیفه ی پاک نگه داشتن سطح درام ازهر گونه مواد خارجی و جلوگیری از ورود تونر سوخته بروی درام را دارد. این قطعه به نام فوم رولر شناخته می شود که وظایف کیلیدی در چاپ شما دارد.

 

 

 

شمارنده کارتریج های اچ پی HP چیپست؟

 

کارتریج لیزری اچ پی HP

کارتریج لیزری اچ پی HP

تراشه یا شمارنده کارتریج لیزری اچ پی HP ، مسئول شمارش و کنترل میزان ورقهایی است که یک کارتریج با اندازه مخصوص تونر و ظرفیت کاستی خاص،  در حین استفاده از هشدار تونر درون کاست ،  استفاده می شود.

 

چپست یا شمارنده وظیفه شمارش و کنترول تعداد برگ هایی را دارد که یک کارتریج با اندازه تونر مشخص و ظرفیت کاست خاص دارد در واقع هشدار تونر داخل کاست را به کار بر میدهد

.

 

شارژ کارتریج لیزری اچ پی HP

هزینه های زیاد کارتریج های لیزری اچ پی اورجینال بسیار بالا و غیر اقتصادی می باشد و بیشتر کاربران پس از اتمام مواد مصرفی کارتریج خود تمایل به خرید مجدد کارتریج ندارند. در این شرایط هوشمندانه ترین کار شارژ مجدد کارتریج های قدیمی خود می باشد . شما می توانید کارتریج های قدیم خود را مجدد شارژ نمائید و از آن در عملیات های چاپی خود استفاده کنید.

نمایندگی رسمی کارتریج لیزری اچ پی برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پس از هر بار شارژ مخزن تونرکارتریج  لیزری اچ پی HP ، در قسمت دیگر کارتریج، که به اصطلاح همان مخزن تونر می باشد ، مهم است که حتما  تونر درون مخزن را خالی کنید  تا تونر باقی مانده بر روی کاغذ نزند.

تونر بر روی کاغذ با استفاده از شارژ الکترواستاتیک چاپ شده و با یک غلتک روی کاغذ در طول چرخه چاپ شروع به کار می کند.

 

 

کارتریج لیزری اچ پی HP

چیپست (تراشه) سبز رنگ در کارتریج مسئولیت اعلام تونر یا جوهر درون کارتریج را بر عهده شما می گذارد و به میزان تونر یا جوهر به شما هشدار می دهد، بسته به تعداد دفعاتی که دریافت می کنید، مانند شمارنده یا مانیتور.
کارتریج لیزری اچ پی HP

کارتریج لیزری اچ پی HP