پرینتهای وایرلس چگونه کار می کنند | شرکت HP

پرینتهای وایرلس چگونه کار می کنند | شرکت HP
اطلاعاتی درباره ی چگونگی اتصال و کارکرد پرینتر های وایرلس

پرینتهای وایرلس چگونه کار می کنند | شرکت HP

پرینتهای وایرلس چگونه کار می کنند

برای یک تجهیزات اداری، چاپ باید آسان باشد. در حالی که چاپ بی سیم ممکن است به همان اندازه ساده به نظر بیاید که آن را وصل کنید، روشن کنید و چاپ کنید، این یک فرآیند بسیار ساده است.

هنگامی که شما یک رایانه دارید، فقط پرینتر را در کنار کامپیوتر قرار داده و به طور مستقیم آنها را وصل می کنید. اما اگر یک یا چند لپ تاپ داشته باشید، واقعا دلتان نمی خواهد که هر بار که نیاز به چاپ داشتید، به یک چاپگر متصل شوید! بدون نیاز به خرید یک چاپگر برای هر رایانه یا ایجاد یک ایستگاه چاپی که هر کس باید چاپ کند، وجود دارد؟ چاپگر را برای اتصال به شبکه Wi-Fi موجود خود تنظیم کنید، و تا زمانی که در همان شبکه هستید، قادر خواهید بود چاپ کنید.

چاپگر در طول سال ها راه های زیادی پیمودن، بعضی از آن ها دارای بلوتوث هستند، بعضی ها از مادون قرمز  استفاده می کنن. برخی از آنها دارای پورت اینترنت داخلی هستند، برخی دیگر از آداپتورهای بی سیم ساخته شده اند. حتی پرینتر هایی که قابلیت های پیش فرض شبکه را ندارند می توانند به شبکه وصل شوند.
گام های هر پرینتر خاص و بر اساس شرکت سازنده و مدل آن تفاوت هایی وجود دارد، اما ما از طریق مراحل کلی اتصال پرینتر به شبکه Wi-Fi را توضیح خواهیم داد. برای اولین مرحله در چاپگر خود، راهنمای دستی یا بهتر از ، وب سایت پشتیبانی چاپگر آن را بررسی کنید.

شبکه های بی سیم معمولا  از DHCP، جایی که روتر شبکه به طور خودکار یک آدرس IP را به رایانه ها و سایر دستگاه ها اختصاص می دهداستفاده می کنند. این باعث می شود تا چاپگر بی سیم بسیار ساده شوند. فقط آن را روشن کنید و از طریق رابط منو حرکت کنید تا مطمئن شوید Wi-Fi روشن است. شبکه بی سیم صحیح را انتخاب کنید، گذرواژه را وارد کنید تا چاپگر آدرس IP را از شبکه بگیرد.

این کار آسان است؟ خوب، نه کاملا. همه پرینترها به شما اجازه نمیدهند یک شبکه خاص یا یک رمز عبور را وارد کنید. بررسی کنید که آیا پرینتر با نرم افزار راه اندازی شد این ساده ترین راه برای دریافت چاپگر به شبکه صحیح خواهد بود. شما کامپیوتر (به طور موقت) را به چاپگر وصل می کنید و نرم افزار نصب را اجرا می کنید، که شبکه بی سیم را پیدا کند، شما را برای رمز عبور شبکه راهنمایی می کند و تنظیمات را به پایان میرساند. در این مرحله، هر کامپیوتری در شبکه به طور بالقوه می تواند بر روی این چاپگر چاپ کند، به شرطی که تمامی مراحل را درست تنظیم کنید. شما می توانید از طریق نرم افزار راه اندازی و یا از طریق کنترل پنل کامپیوتر این کار را انجام دهید. در ویندوز 7، تحت منوی Start به عنوان دستگاه و چاپگر، یا چاپگر در قسمت اصلی کنترل پنل قرار دارد. Mac OS X دارای منوی Add Printer است. برای پیدا کردن چاپگر در شبکه و در درایورها، از طریق جادوگر افزودن چاپگر مراحل را انجام دهید.
 

شاید شما یک پرینتر با یک آداپتور شبکه خریداری کردید. شاید این چاپگر همان چاپگر است که برای شما سال ها کار می کند.خوب، این درست است، زیرا شما هنوز هم می توانید چاپگر را در شبکه برای هر کس دیگر برای استفاده قرار بدهید.

برای کاربران مکینتاش با AirPort Time Capsule، AirPort Extreme یا AirPort Express، می توانید یک چاپگر USB معمولی را وصل کنید و آن را در شبکه Wi-Fi به اشتراک بگذارید. بعضی از جعبه های ذخیره شده در شبکه (NAS) همچنین به اشتراک گذاری چاپگر را ارائه می دهند، به این معنی که فقط چاپگر را به پورت USB جعبه متصل می کنید. چاپگر از طریق رابط سرپرستی NAS راه اندازی شده است.

یکی دیگر از قابلیت های برخی از پرینترهای وایرلس اتصال به  Google Cloud Printاست.
در مراحل قبلی درباره ی  سیستم های وایرلس سنتی بحث کردیم . در اغلب پرینترها Google Cloud Print وجود دارد که پرینترهای شما را به وب متصل می کند. این ممکن است به نظر برخی از افراد جذاب باشد ولی فراموش نکنید، اگر اینترنت شما خاموش شود، Cloud Print  کار نخواهد کرد.

یکی از مزیت های پرینترهای وایرلس اتصال همزمان ،  بدون درگیری از چند ورودی مختلف می باشد و همواره شرکت های ساخت پرینتر در تلاش اند که روز به روز با پیشرفت تکنولوژی ، چاپگرهایی را به بازار ارائه دهند که کار را برای کاربران راحت تر کند

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:89392-021

اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

 

 

Country: Iran