پرینترهای چندکاره چه مزایا و معایبی دارند؟ | شرکت HP

پرینترهای چندکاره چه مزایا و معایبی دارند؟ | شرکت HP
اچ پی آبا نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش HP

پرینترهای چندکاره چه مزایا و معایبی دارند؟ | شرکت HP

پرینترهای چندکاره چه مزایا و معایبی دارند؟

اکثر تولید کنندگان چاپگرهای چندکاره را ارائه می کنند  که توانایی چندین ماشین را در یک واحد واحد فراهم سازند. این دستگاه ها اغلب شامل قابلیت چاپ، اسکن، کپی و فکس در قالب یک ماشین همه کاره است. در ابتدا برای کاربران خانگی و تجاری کوچک ساخته می شد ولی در ادامه برای بسیاری از تولیدکنندگان در مدلهای بزرگتر و قویتری برای استفاده از کسب و کار متوسط و بزرگ ارائه می شود. درک مزایا و معایب چاپگر چندکاره به شما کمک می کند تصمیم گیری آگاهانه هنگام خرید تجهیزات جدید بگیرید.

چاپگر چند منظوره ویژگی های اضافی را برای راحتی کاربران ارائه می دهند. به عنوان مثال، اگر معمولا پیام های فکس زیادی ارسال یا دریافت نمی کنید، ممکن است در یک دستگاه فکس جداگانه سرمایه گذاری نکنید. با این حال، یک چاپگر چند منظوره که دارای قابلیت هایی مانند فکس است، می تواند فکس های گاه به گاه را بدون هزینه اضافی ارسال یا دریافت کند. علاوه بر این، توانایی اسکن کردن یک تصویر و سپس چاپ آن تصویر با استفاده از همان دستگاه سطح راحتی دیگر را فراهم می کند، صرفه جویی در وقت و استفاده از دستگاه عهای جداگانه را به شما می دهد.

شاید یکی از بزرگترین مزایای یک چاپگر چند منظوره، صرفه جویی در فضای ذخیره شده توسط دستگاه باشد. به جای داشتن فضایی برای چاپگر، کپی، فکس و اسکنر، می توانید همه ی این امکانات را در یک دستگاه داشته باشید. این صرفه جویی در فضا ممکن است برای کسانی که تلاش می کنند تا از فضای خانه خود و یا کسانی که با محدودیت های فضای قابل توجهی کار می کنند امتیاز مثبت محسوب شود.

یکی دیگر از مزایای یک چاپگر چند منظوره صرفه جویی در هزینه ها می باشد، شما اگر بخواهید هر کدام از دستگاه های یک پرینتر چند منظوره را تهیه کنید باید هزینه ی سنگینی بابت این موضوع پرداخت کنید و در عین حال فضای زیادی را اشغال می کنید.با وجودی این که یک پرینتر چند منظوره قیمت نسبتا بالایی دارد ولی با این حال مقرون به صرفه تر به حساب می آید.بنابراین، شما می توانید از افزایش قابلیت بدون پرداخت هزینه برای هر ویژگی بهره مند شوید.

چاپگرهای چند منظوره به طور معمول نیاز به یک سیم را دارند تا کل دستگاه را روشن کنند. نه تنها این کاهش تراکم کابل، را کاهش می دهد بلکه برق کمتری برای استفاده می کند . این صرفه جویی در انرژی منجر به افزایش هزینه صرفه جویی می شود.

بزرگترین ضرر یک دستگاه چند منظوره هنگامی که یک مشکل رخ می دهد آشکار می شود. با توجه به ماهیت چند منظوره دستگاه، یک مشکل با چاپگر ممکن است سبب خرابی تمامی ویژگی ها شود. به عنوان مثال، یک مشکل در کارتریج جوهری یا لیزری ممکن است مانع چاپ، کپی کردن و دریافت فکس شود. یکی دیگر از ضعف های یک چاپگر چند منظوره، عدم کیفیت یا عملکرد بالقوه در مقایسه با دستگاه های تک کار است. به عنوان مثال، دستگاه فکس در یک دستگاه چند منظوره ممکن است همان ویژگی هایی را ارائه دهد که توسط یک دستگاه فکس مستقل ارائه شود.

www.hpaba.com

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:89392-021

اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال های اچ پی

iran map

Country: Iran