تونر فله | شرکت HP

تونر فله | شرکت HP
Rate this item:1.002.003.004.005.00Submit Rating No votes yet. Please wait...

تونر فله | شرکت HP

تونرفله

انواع  تونر، پودرشارژ کارتریج مرغوب و با کیفیت برای فروش به همکاران و تعمیرکاران کارتریج موجود است

تونر یا پودر لیزر، ماده اصلی رنگ کارتریج های لیزری است
جهت سفارش این محصول یا کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات و قیمت روز محصول با نمایندگی رسمی اچ پی به شماره تماس 89392000 یا شماره های دیگر شرکت اچ پی آبا تماس حاصل فرمائید.

 

تفاوت تونر با جوهر

با پیشرفت همه روزه تکنولوژی و آسانتر شدن همه فعالیت های روزمره ، استفاده از دستگاه های چاپ خانگی یا همان پرینترها امروزه یک امر کاملا معمول و عادی به حساب می آید.

شاید زمانی بود که برای پرینت گرفتن تنها چند صفحه مجبور بودید به خدمات کامپیوتری یا حتی مراکز تخصصی اینکار مراجعه کنید اما امروزه در خانه تقریبا اکثر افراد یک پرینتر کوچک پیدا می شود که حداقل فایل های مهم خود را پرینت بگیرند.

همین بازار به وجود آمده پرینتر باعث شد شرکت های سازنده دستگاه های پرینتر نیز به این موضوع فکر کنند که هر چقدر که می توانند کارایی و بهره وری پرینترها خود را بالا ببرند تا بتوانند بهتر با رقبای خود مبارزه کنند.

زمانیکه صحبت از چاپ یا پرینت می شود، دو حالت به وجود می آید، یا پرینتر شما از جوهر یا Ink استفاده می کند و یا از Toner استفاده می کند، به ندرت پرینترهایی پیدا می شوند که از چیزی به غیر از این موارد استفاده کنند.

برای اینکه تفاوت بین Ink یا جوهر و Toner را بهتر درک کنید ما باید به اجزای تشکیل دهنده آنها، روش استفاده از آنها و همچنین سایر فاکتورهای ویژه هر کدام توجه کنیم.

شما به عنوان یک کارشناس باید تفاوت تونر مصرفی و تونر فله را خوب بدانید تا وقتی کسی از شما درخواست مشاوره داد بتوانید بهترین گزینه را به او معرفی کنید. 
 

برای خرید تونر فله با شماره 02189392 تماس بگیرید، یا به فروشگاه نمایندگی رسمی اچ پی مراجعه نمائید

 

فروشگاه آنلاین کارتریج اچ پی

کارتریج hp

تونر فله بیشترین استفاده را در شارژ کارتریج های لیزری دارد.

کارتریج های لیزری که از تونر فله استفاده می کنند جهت شارژ مجدد نیاز به تهیه تونر فله دارند، تونر فله همان پودر رنگ کارتریج های لیزری است که بصورت بسته های یک یا چند کیلویی فروخته می شود و بسیار بصرفه تر است.

البته بشرطی که روش صحیح شارژ کردن کارتریج لیزری با تونر فله ای را بطور استاندارد یاد گرفته باشید.

در کارتریج های جوهری، جوهر در حالت مایع وجود دارد، ازطرف دیگر در کارتریج های تونری، جوهر بیشتر شبیه ذرات بسیار ریز رنگی شبیه به شن وجود دارد یا به قول خودمانی ذرات رنگی بصورت پودر رنگی وجود دارند.

کارتریج تونری معمولا به خودی خود از جنس کربن هستند و زمانیکه مورد استفاده قرار می گیرد به ذرات بسیار بسیار ریزی خرد می شود، این ذرات با استفاده از یک پلیمر به کاغذ چسبانده می شوند.

جوهر در کارتریج های جوهری بصورت مایع و بر اساس آب یا روغن کار می کند اما در کارتریج های تونری جوهر بصورت جامد و پودری و خشک مورد استفاده قرار می گیرد. 

همچنین تفاوت مهمی در نحوه استفاده از اجزای چاپگر در کارتریج های جوهری و کارتریج های تونری وجود دارد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم کارتریج های جوهری یا Ink Cartridge ها عملکردی شبیه به یک خودکار دارند. چاپگر سخت افزاری با استفاده از فشاری که به کارتریج جوهری میآورد رنگ جوهری مایع مورد نظر را بر روی کاغذ تزریق می کند.

از طرفی دیگر در چاپگرهایی که از کارتریج های تونری استفاده می کنند فرآیند چاپ بسیار پیچیده تر است به شکلی که از تکنولوژی بسیار پیشرفته تری استفاده می شود.

ابتدا چاپگر با استفاده از اشعه لیزر ماده موجود در کارتریج تونری را ذوب می کند.

بعد از اینکه فرآیند ذوب شدن تونر انجام شد ، تونر به کاغذ می چسبد و بر اساس الگویی که تصویر باید چاپ شود فرآیند چاپ و این مقوله ادامه پیدا می کند. 

همچنین دقت کنید که در کیفیت تصاویر چاپ شده در پرینترهایی که از کارتریج های جوهری استفاده می کنند و پرینترهایی که از کارتریج های تونری استفاده می کنند متفاوت است. کارتریج های جوهری در حال حاضر از کیفیت بالایی در تصاویر پرینت شده برخوردارند، البته کیفیتی که در تصاویر خروجی از کارتریج های جوهری دیده می شود بیشتر به خود پرینتر مربوط می شود و نه به جوهری که در کارتریج موجود است.

از طرف دیگر اگر بخواهیم در خصوص کیفیت پرینترهای کارتریج تونری صحبت کنیم بحث کیفیت بسیار پیچیده می شود و موارد بسیاری هستند که کیفیت خروجی یک تصویر را از این نوع کارتریج های تونری تحت تاثیر قرار می دهند.

کیفیت خود تونر ( Toner ) بسته به اندازه ذرات رنگی که در تونر وجود دارند متفاوت است. وقتی این ذرات رنگی موجود در تونر بزرگتر باشند کیفیت تصویر دریافتی در حد متوسط خواهد بود، هر چقدر اندازه این ذرات کوچکتر باشد، کیفیت تصویر چاپی قطعا بهتر خواهد شد.

توجه کنید که بعضا ذرات موجود در پرینترهای کارتریج تونری می توانند به اندازه دانه های شن ریزه یا اینکه بصورت پودر باشند. 
 


تفاوت انواع کارتریج در قیمت آنها است 

قیمت کارتریج های جوهری به مراتب ارزانتر از کارتریج های تونری است و دلیل آن هم مشخص است، سرعت کارتریج های جوهری پایین تراز کارتریج های تونری است و از طرفی کارتریج های جوهری برای استفاده طولانی مدت ساخته نشده اند.

کارتریج های جوهری به راحتی خالی می شوند و جوهر آنها تمام می شود. از طرف دیگر کارتریج های تونری درست است که گرانقیمت تر هستند اما امکان چاپ تعداد صفحات بیشتری را به شما می دهند.

یک کارتریج تونری می تواند تا 5 هزار صفحه را پرینت بگیرد از طرفی سرعت استفاده از کارتریج های تونری بالاتر از کارتریج های جوهری است، پرینترهایی که از کارتریج جوهری استفاده می کنند با توجه به فرآیند کاری که انجام می دهند به عنوان پرینترهای جوهر افشان و پرینترهایی که از کارتریج های تونری استفاده می کنند با توجه به استفاده از لیزر برای ذوب کردن تونر به پرینترهای لیزری معروف هستند.

تفاوت کارتریج های جوهری و تونری 
 

 

قبل از تصمیم گیری نهایی درباره خرید کارتریج، فاکتور هزینه مواد مصرفی را در بودجه خود لحاظ کنید.
چگونگی خرید کارتریج:
قبل از رفتن به مراکز خرید یا جستجوی on-line تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کارتریج اصل یا تقلبی بخرید.

دریافت کیفیت چاپ مناسب از اولین صفحه تا آخرین برگه

برای خرید آنلاین کارتریج به فروشگاه نمایندگی رسمی اچ پی مراجعه نمائید

شماره تلفن نمایندگی رسمی کارتریج اچ پی در ایران 021,89392 

خرید کارتریج

خرید آنلاین کارتریج

برای اطلاعات بیشتر مقاله های اچ پی درباره کارتریح به شرح زیر را مطالعه نمائید:

کارتریج قابل شارژ

کارتریج های قابل شارژ

چیپ کارتریج

کارتریج لیزری رنگی

کارتریج جوهری

کارتریج پرینتر

فروشگاه آنلاین کارتریج

کارتریج لیزری اچ پی

کارتریج اچ پی 17

کارتریج چیست

آشنایی با کارتریج

خرید کارتریج اچ پی

خرید کارتریج برند اچ پی

نمایندگی رسمی کارتریج اچ پی

No votes yet.
Please wait...

Country: Iran