تفاوت پرینترهای سه بعدی و پرینترهای معمولی چیست؟ | شرکت HP

تفاوت پرینترهای سه بعدی و پرینترهای معمولی چیست؟ | شرکت HP
اچ پی آبا نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش HP

تفاوت پرینترهای سه بعدی و پرینترهای معمولی چیست؟ | شرکت HP

تفاوت پرینترهای سه بعدی و پرینترهای معمولی چیست؟

امروزه همه ی ما با کامپیوتر و لوازم جانبی آن به خوبی آشنا هستیم و تقریبا هر شخصی که با رایانه آشناست، عملکرد پرینتر های معمولی را کاملا درک می کند ، پرینتر های معمولی به عنوان چاپگر دو بعدی نیز شناخته می شوند. پرینتر های 2D بروی سطح صاف مانند یک ورق کاغذ هر تصویر و یا متنی که ما بخواهیم را چاپ می کنند.

تقریبا بیشتر ما روزانه از آنها در شرایط مختلف استفاده می کنیم و نقش اساسی در کارهای روزمره ی ما دارند، اما فرق چاپگرهای دو بعدی با چاپگرهای سه بعدی در چیست؟چاپگرهای سه بعدی ظاهر و عملکرد بسیار متفاوتی با چاپگرهای دو بعدی دارند، میشه گفت دنیای پرینترهای سه بعدی یک دنیای پر از رمز و راز و مدرن به حساب می آید.چاپگرهای سه بعدی کاملا برخلاف آنچه که شما فکر می کنید عمل می کنند این چاپگر ها محدود بروی سطح صاف نیستند و می توانند در یک چشم بهم زدن یک دنیایی جدیدی از خود بسازند. چاپ 3D یک تکنولوژی پیشرفته است که به ایجاد موارد عجیب و غریب به شیوه نوآورانه کمک می کند. در مقایسه با روش های سنتی مانند برش CNC و تولید قالب، چاپ سه بعدی می تواند هر کاری را که ممکن است در طرح های زیبا انجام دهد. این تکنولوژی چاپ دارای امکانات و توانایی های فراوان است. چاپ 3D  در واقع ایجاد لایه به لایه از چیزهایی است که شما به آن علاقه مند هستید. با استفاده با این چاپگر شما می توانید طرح های خودتان را به صورت سه بعدی طراحی کنید و با کمک این چاپگر آن را به فرآیند چاپ برسانید فقط کافیست یک طرح سه بعدی بروی کامپیوتر خود طراحی کنید و آن را به صورت فایل در اختیار چاپگر سه بعدی بگذارید 
چاپگرهای 3D  دارای اکسترودرهای داخل دستگاه هستند که با طراحی برای تولید محصول نهایی کار می کنند. مواد استفاده شده برای چاپ سه بعدی ازعناصر اصلی برای طراحی و ساخت قطعات بسیار پیچیده می باشد که این مواد در طول ساخت قطعات پیچیده به چاپگر کمک می کنند. لایه های مواد پشتیبان، برای چاپ توخالی یا شیارهایی که چاپگر قادر به دسترسی به آنها نیست استفاده می شود. طیف گسترده ای از مواد مصرفی در بازار برای انتخاب در دسترس استو برخی از آنها ژل کمی سخت دارند، در حالی که دیگران از مواد واقعی ساخته شده اند.

3D printer

3D printer

برخی از مواد پشتیبانی برای چاپ سه بعدی می توانند به راحتی در صورت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی حل شوند. مواد پشتیبانی با قابلیت های فراوان همراه هستند و گزینه های بسیاری برای ایجاد قطعات پیچیده مانند فضاهای توخالی، مراکز پیچیده، قطعات شناور و غیره دارند. مواد پشتیبانی 3D  کمک به تولید قطعات پیچیده را به شیوه ای آسان و موثر انجام می دهد و این به این معنی است که شما قصد ایجاد چند طرح  جالب را دارید که می توانند به راحتی آن را تولید کنید. در واقع، طرح های بسیاری وجود دارد که در حال حاضر در سراسر جهان طراحی شده اند،  طراحی چاپ 3D  با استفاده از مواد پشتیبانی یک فعالیت فوق العاده است.این باعث شده است که چاپ سه بعدی در بازار طراحی و چاپ به مزیت رقابتی تبدیل شود.

 

از ویژگی های پرینتر 3D می توان گفت که این پرینترها می توانند همه کار چاپ را به صورت اتوماتیک در دست بگیرند. چاپگر سه بعدی مثل دستگاه های سنتی کار  را با برش و یا تولید قالب شروع نمی کند. چاپگرهای 3D  نیاز به مهارت های عملی کمتری نسبت به ماشین قالب گیری سنتی دارند و در آخر کار را به بهترین شکل ممکن به پایان می رسانند.

 

ا چ پی آبا نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش HP 

 

تلفن: 89392-021

 

 

کانال های اچ پی

telegram plus google twitter facebook instagram

iran map

 

 

 

 

 

 

Country: Iran