بازیابی اطلاعات هارد دیسک | شرکت HP

بازیابی اطلاعات هارد دیسک | شرکت HP
Rate this item:1.002.003.004.005.00Submit Rating No votes yet. Please wait...

بازیابی اطلاعات هارد دیسک | شرکت HP


بازیابی اطلاعات هارد دیسک
 

برای اطلاع از شرایط بازیابی اطلاعات هارد دیسک با شماره تلفن دفتر شرکت اچ پی و بخش بازیابی هارد به شماره 89392-021 تماس بگیرید

آشنایی با بازیابی اطلاعات هارد
 
بازیابی اطلاعات هارد به فرآیندی گفته می شود که طی آن اطلاعات هارد دیسک های خراب ،اطلاعــات از دست رفـــته ، بازیابی و ریکاوری می شود که به دانش و تکنولوژی پیشرفته ای نیازمند است. تخصـص و تکنیک های یک متخصص بازیابی اطلاعات به شــدت مهــم است چرا که تکنیک های یک متخصص بــه همراه بهره مندی از تکنولوژی ، ابزار آلات ، دستگاه بازیابی اطلاعات تعمیر هارد دیسک تنها عامل موفقـــیت برای استخراج دیتا و اطلاعات یک هارد خراب یا سوخته است. تغییر رویـــه ذخیره اطلاعات از چــــاپ روی کاغذ به ذخیره سازی در سطوح مغناطیسی که رایج ترین آن  هارد دیسک است  اهمیت این تکـــنولوژی که روزبه روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد را پررنگ تر می کند.

اطلاعات در سطح هارد شامل هر نوع منبعی ، عکس ، فیلم ، متن ، صوت و انواع نرم افزار های مختلف می باشد. متخصصین کانون هارد ایران با درک اهمیت اطلاعات در عصر کنونی از خاطره های به یاد ماندنی شخصی مانند عکس و فیلم تا اطلاعــات سازمانی همواره در تکاپوی تحقیق و توسعه بهترین راه حل ها و همچنین کاهش مدت زمان بازیابی اطلاعات می کوشد . چرا که امروزه فقط اهمیت اطلاعات فاکتور اصلی نمی باشد زمان دسترسی به اطلاعــــات نیــز فاکتور حائز اهمیتی  است.

هارد چگونه کار می کند؟(به زبان ساده)

اطلاعات در فضایی به نام پلترها ذخیره شده است که برد وظیفه روشن کردن اسپیندل موتور و تکاف هد را دارا می باشـــد و هد پس از تکاف شروع به پرواز در سطـــح پلتر میکند  و عمل خوانـــدن و نوشتن را روی سطح دیسک مغناطیسی را انجام می دهد. لازم به یاد آوری می باشد که هد به هیچ عنوان تماسی با سطح پلتر نداشته و در روی بالشتکی از هوا حرکت میکند و با سرعت های ۵۲۰۰ ، ۵۴۰۰ ، ۷۲۰۰ ، ۱۰۰۰۰، ۱۵۰۰۰ ، ۲۰۰۰۰ دور در دقیقه ( RPM )حرکت میکند.

مدل های مختلف از دست دادن اطلاعات
اطلاعات بصورت عمدا یا سهوا از روی سطح پلتر دلیت ، فرمت یا توسط ویروس پاک یا هیدن می شود . این نوع از دست دادن اطلاعات از طریق نرم افزارهایی که زمینه فعالیت آنها بازیابی اطلاعات می باشد قابل ریکاوری میباشد. البته به شرط اینکه اطلاعات جدیدی روی سطح هارد ریخته نشود و حجم اطلاعات ریخته شده در ســـطح هارد رابطه غیر مستقیم با شانس بازیابی اطلاعات دارد یعنی هرچقدر اطلاعات بیشتری پس از پاک کـــــردن روی هارد ریختـــه شود امکان بازیابی اطلاعات کمتر میشود, هارد دچار عدم دیتکت یا عدم شناسایی صحیـح میشود.

هارد در لپتاپ یا کامپیوتر شناسایی نمیشود ، خواه بدلیل روشن نشدن هارد که مربوط به برد مغناطیسی هارد یا مشکلات فیزیکالی هارد میباشد یا هـــارد روشــــن میـــشود اما در disk management بصورت RAW یا Unallocated نمایش داده میشود که در این موارد از شما تقاضای فرمت میکند که خرابی های این مدل هارد به ۲ دسته ی کلی تقسیم میشود : ۱٫ نرم افزاری ۲٫سخت افزاری

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

 نرم افزاری :
یعنی اینکه هارد از نظر فرمویر یا همان سیستم عامل خود هارد به مشکل خورده است که پس از اصلاح فرمویر هارد ، هارد دوباره شناسایی شده و اطلاعات قابل دسترس میشوند که نیازمند تخصص ویژه ای است . هرگونه اشتباه در این فرآیند موجب از دسترس رفتن اطلاعات می شود یا اینکه دسترسی به اطلاعات غیر ممکن شود.

سخت افزاری :
قطعات فیزیکالی  درونی خود هارد دیسک  مثل برد ، هد ، سیلندر و موتور  هارد به مشکل خورده و قادر به خواندن دیتا نمیباشد.

 خرابی پلتر
لازم به ذکر است که خرابی سطح پلتر یا پلتر ها بدترین خرابی هاردهای مغناطیسی میباشد که به علت ذخیره دیتا روی سطح پلتر غیر قابل تعویض میباشد و باید سطح پلتر اصلاح شود . تکنولوژی اصلاح سطح پلتر فوق العاده پیچیده و مشکل میباشد.
در گذشته جهت بازیابی اطلاعات نیاز به دستگاه های پیشرفته ای جهت ریکاوری نبود یک سری نرم افزارهایی در این زمینه کاربرد فراوان داشت اما در حال حاضر با گسترش نمونه های هارد و تنوع خرابی های موجود در بازار ، دیگر نرم افزار های موجود قابل استفاده نمی باشد .

شرکت اچ پی با بهره گیری از متخصصین دوره دیده در بهترین مراکز بازیابی اطلاعات هارد دیسک در دنیا و نیز با استفاده از بروزترین دستگاه های دنیا همانند PC3000  و MRT PRO و ابزار آلات جراحی هارد دیسک ، توانایی بازیابی اطلاعات از هر هارد ، بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده و خراب با هر برند و مشکلی را دارا است. اصلا نگران اطلاعات خود نباشید.

برای اطلاع از شرایط بازیابی اطلاعات هارد دیسک با شماره تلفن دفتر شرکت اچ پی و بخش بازیابی هارد به شماره 89392-021 تماس بگیرید

No votes yet.
Please wait...

Country: Iran