HP search
HP logo

کارتریج جوهری اچ پی HP

نمایندگی رسمی اچ پی | نمایندگی اچ پی | نمایندگی hp
کارتریج جوهری اچ پی HP | کارتریج ها ، مهمترین عامل مورد استفاده ی دستگاه های چاپی ( پرینترها ) می باشند . کارتریج های شرکت اچ پی به چندین دسته تقسیم شده اند . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی HP تماس حاصل فرمایید.          کارتریج جوهری […]
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

کارتریج جوهری اچ پی HP | کارتریج ها ، مهمترین عامل مورد استفاده ی دستگاه های چاپی ( پرینترها ) می باشند . کارتریج های شرکت اچ پی به چندین دسته تقسیم شده اند .

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی HP تماس حاصل فرمایید.

    

 

 

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج ها ، مهمترین عامل مورد استفاده ی دستگاه های چاپی ( پرینترها )  می باشند . کارتریج های شرکت اچ پی به چندین دسته تقسیم شده اند . کارتریج جوهرافشان اچ پی HP

کارتریج های جوهری اچ پی HP به دو دسته در رنگها تقسیم می شوند ؛ جوهری رنگی و جوهری مشکی ! کارتریج جوهری اچ پی HP رنگی دارای سه رنگ : آبی ، زرد ، قرمز می باشند که از آنها در پرینترهای جوهری رنگی استفاده می شود.

 

 

 

 

 

هد کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

 

در گروهی از پرینترهای جوهری اچ پی HP  ،  جوهر و هد  در یک کارتریج قرار دارند و اما گروهی دیگر از آنها جوهر و هد از یک دیگر  جدا شده اند.

وجود چهار رنگ اصلی سیاه، آبی، قرمز و زرد در همه پرینترهای جوهی رنگی الزامیست  و تمام رنگ های دیگر از ترکیب این چهار رنگ ساخته شده اند.

اما در بعضی از مواقع برای ترکیب رنگهای بیشتر و دسترسی به خروجی بهتر، درون پرینترهای جوهری اچ پی HP از دو رنگ کمکی اضافه استفاده می شود.

 

 

 

 

دو رنگ کمکی کارتریج های HP

دو رنگ کمکی کارتریج های جوهری رنگی همان رنگ آبی و قرمز می باشند اما به صورت کم رنگ تر از رنگ کارتریج اصلی اچ پی. این پرینترها به دلیل کیفیت بالا در چاپ و وضوح بیشتر نسبت به سایر چاپگر های موجود ؛ بیشتر در کارهایی مانند چاپ عکس ،تصویر و یا اسناد گرافیکی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

 

چیپ کارتریج های جوهری اچ پی HP

درون کارتریج های جوهرافشان اچ پی HP چیپست هایی قرار داده شده است که وظیفه ی آنها اندازه گیری مقدار تونر موجود درون کارتریج می باشد. این چیپ ها جوهر موجود درون کارتریج را بر اساس توانایی چاپ تعداد صفحه ی مورد نظر محاسبه کرده و به مصرف کننده اعلام می نمایند.

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

 

با کم شدن سطح جوهر درون کارتریج جوهری اچ پی HP میزان صفحات تعریف شده ی این چیپست کاهش می یابد و در انتها با هشدار خطا پرینتر ، تمام شدن جوهر کارتریج را به مصرف کننده اطلاع می دهد.

البته پس از تمام شدن ، کارتریج توانایی شارژ مجدد را دارد و از چیپست آن نیز می توان مجدد استفاده نمود.  البته در بعضی از اوقات پس از شارژ مجدد کارتریج ، چیپست جوابگوی استفاده ی دوباره نیست و شما باید آن را تعویض کنید.

 

 

 

 

طریقه ی تشخیص کارتریج اورجینال جوهری اچ پی HP

هولوگرام نصب شده بروی کارتریج های اچ پی ، ساده ترین راه تشخیص اصلت کارتریج جوهری اچ پی HP می باشند. اما دیده شده که کارتریج های طرح و کارتریج های نامرغوب نیز چنین هولوگرامی و استفاده کرده اند اما ؛ تفاوت بین هولوگرام کارتریج جوهری اورجینال و هولوگرام کارتریج فیک بسیار آشکار می باشد.

آسان ترین راه تشخیص آنها سه بعدی بودن هولوگرام کارتریج اورجینال جوهری اچ پی HP می باشد این نمونه در کارتریج های غیر اورجینال دیده نمی شود.

 

چگونگی کار کردن کارتریج های جوهری اچ پی HP

چاپگرهای جوهری اچ پی چگونه کار می کنند؟ کارتریج های جوهری چگونه اسناد را به مرحله ی چاپ می رسانند ؟

چاپگرهای اچ پی با توجه و نوع کار کرد کارتریج جوهرافشان HP عملیات چاپ را به وسیله پاشیدن قطرات خیلی ریز جوهر روی یک صفحهٔ کاغذ انجام می دهند . منافذ بسیار ریزی  بر روی هد چاپگر های اچ پی HP  قرار دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی می شود.

 

کارتریج جوهری اچ پی HP

کارتریج جوهری اچ پی HP

تفاوت کارتریج لیزری و جوهری اچ پی HP

تفاوت کارتریج های لیزری و جوهری در نوع ماده ی تشکیل دهنده ی آنها می باشد اما ، کارتریج های جوهری بر خلاف کارتریج های لیزری ،  از کیفیت بالاتری برای انجام کار های گرافیکی و چاپ عکس بهرهمند می باشند.

کارتریج های جوهرافشان اچ پی HP از رنگ مایع جوهر برای چاپ اسناد درون کاست های کارتریج های خود استفاده می کنند.

 

 

رنگ های کارتریج جوهری اچ پی HP

رنگ کارتریج ها در دستگاه های چاپگر اچ پی عموما به چهار دسته تقسیم می شود. اولین کارتریج رنگی جوهری،  رنگ آبی Cyan می باشد و به ترتیب رنگهای زرد Yellow و صورتی Magenta  در ردیف دوم و سوم قرار می گیرند .

رنگ مشکی Black کارتریج های اچ پی نیز در دسته ی رنگهای اصلی قرار می گیرد که مصرف کنندگان بیشماری در صنعت چاپی دارد. در بعضی از کارتریج های اچ پی از دو رنگ کمکی نیز استفاده می شود.

این دو رنگ اضافه کارتریج های جوهری اچ پی برای چاپ بهتر و با وضوح بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای چاپ عکس حرفه ای، شما باید یک چاپگر شش رنگ داشته باشید، علاوه بر سه رنگ اصلی و یک رنگ سیاه و سفید، با استفاده از رنگ قرمز و رنگ آبی روشن ، می توانید بر روی ایجاد تصاویر با رنگ های طبیعی ، تاثیر بسزایی بگذارید.

 

نوع قدیمی چاپگرهای جوهری اچ پی به صورتی بودند که ، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت مشکل و اتمام  یکی از رنگ‌ها ، کاربران مجبور به تعویض به هر چهار رنگ بودند.

امروزه نوع کارتریج ها و چاپگرهای جوهری اچ پی کاملا تغییر پیدا کرده اند و به نوعی می توان گفت مسیر پیشرفت را به خوبی طی کردند. در نسل جدید کارتریج ها و پرینتر های HP  پس از اتمام یک رنگ کارتریج لازم نیست همه ی رنگها تعویض شوند.

 

 

 

 

 

بدون نگرانی و محدودیتی سوال خود را بپرسید...
🔔 سوال دارید؟ اولین نفر باشید!!!