چیپ کارتریج های اچ پی HP تعویض می شود یا خیر

چیپ کارتریج های اچ پی HP تعویض می شود یا خیر ، چیپست های کارتریج های اچ پی ، جز اصلی ترین قطعات سازنده و مدیریتی کارتریج های لیزری و جوهرافشان می باشند که در این کالاهای چاپی به کار می روند. چیپست ها نوعی شمارنده و واسطه ی مستقیم بین کارتریج و پرینتر لیزری و جوهرافشان HP به حساب می آیند.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چیپست های کارتریج اچ پی با کارشناسان ما در نمایندگی مجاز کارتریج تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و تکنسین های بخش تعمیرات کارتریج اچ پی مفتخراند در امر مشاوره و کارشناسی خرید چیپست و کارتریج اچ پی به شما کاربران و مصرف کنندگان عزیز یاری برسانند.

 

چیپست کارتریج های HP

در ابتدا باید اضافه کرد که ، اچ پی یکی از بزرگترین شرکت های سازنده ی چیپست کارتریج و پرینتر  در جهان می باشد و در تولید این قطعه ی هوشمند در دنیا از شهرت خاصی برخوردار است . با توجه به این مسئله ، کمپانی نام آشنای اچ پی ، از چیپست های هوشمندی در کارتریج های لیزری و جوهرافشان خود استفاده می نمایید.

چیپ کارتریج های اچ پی HP تعویض می شود یا خیر
چیپ کارتریج های اچ پی HP تعویض می شود یا خیر

 

وجود چیپ ها درون کارتریج های اچ پی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند به طوری که عدم وجود آنها درون کارتریج HP باعث اختلال و خطا در شبکه ی فعالیت کارتریج های اچ پی می شود. هنگامی که چیپست کارتریج شما به ایراد بر میخورد ، چاپگر شما از حالت هوشمندی خارج می شود! شاید توانایی چاپ داشته باشد و اجازه ی چاپ را به شما بدهد اما آمار به صورت کل بهم می ریزد.

 

 

 

 

 

جنس و ابعاد چیپست های کارترج اچ پی

نحوه ی چیپست کارتریج HP
نحوه ی چیپست کارتریج HP

 

همانطور که می دانید چیپست ها ، قطعاتی بسیار کوچک و حساس می باشند . مراقبت از چیپست کارتریج ها ، اهمیت بسیاری در زمینه ی چاپ و کارتریج ها دارند و باید از آنها به بهترین شکل محافظت کرد. بسیاری از افراد با جنس ساخته شده و شکل چیپست ها آشنا می باشند.

 

 

 

اما برای افرادی که با این موضوع برخورد نکردند و با چیپست ها آشنا نیستند توضیحی مختصری در رابطه با جنس و ابعاد این قطعه داده می شود.  جنس چیپست های کارتریج های لیزری ، جوهرافشان اچ پی از سیلیکون (silicon) می باشد. اندازه های چیپ های کارتریج های اچ پی در کارتریج های لیزری و جوهرافشان متفاوت می باشند و  دارای نظم خاصی نیستند اما معمولا ابعاد این قطعات  بین 1 اینچ تا 1.5 سانتی متر می باشد و در این ابعاد ساخته و به بازار ارائه داده می شوند.

 

وظیفه ی چیپست های کارتریج HP

این مقاله در رابطه با جنس ، ابعاد چیپست ، اهمیت وجود این قطعه ، کمپانی سازنده ی محبوب اچ پی در جهت ساخت چیپست های هوشمند و … توضیح داد ! اما هم اکنون به مهمترین بخش می رسیم ، وظیفه ی چیپست در کارتریج های لیزری و جوهرافشان HP چیست؟ در ادامه درباره ی وظیفه ی این قطعه ی مهم اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

 

چیپست کارتریج رنگی اچ پی
چیپست کارتریج رنگی اچ پی

 

وظیفه ی اصلی این قطعه های هوشمند الکتریکی درون کارتریج های اچ پی ، کسب و ذخیره ی اطلاعات لازم و مورد نیاز پرینتر و کارتریج درون خود می باشد. چیپست ها درون کارتریج، تراشه ایی الکترونیکی کوچک و کم حجم می باشند که بخشی از وظیفه ی آنها مربوط به  اعلام سطح باقی مانده ی تونر/ جوهر کارتریج ،  هشدارهای لازم  به کاربران ، ذخیره ی تعداد پرینت و … می باشد .

 

 

 

 

چیپست ها قابلیت تعویض دارند یا خیر

یکی از اصلی ترین کار ، چیپ کارتریج های اچ پی شمارش و ذخیره ی اطلاعات تعداد برگ ها چاپ شده می باشد. هنگامی که مواد مصرفی درون کارتریج ها تمام می شوند این چیپست ها از شارژ مجدد کارتریج ها جلوگیری می کنند و به مصرف کنندگان اجازه ی شارژ مجدد را نمی دهند . پس با این وجود ، امکان شارژ مجدد کارتریج ها ممکن نخواهد بود؟

 

شارژ مجدد کارتریج ها امری کاملا ممکن و رایج بین مصرف کنندگان می باشد ، اما در این میان تکلیف چیپ های قدیمی چه می شود؟درست است که تکنولوژی درون چیپست ها از شارژ مجدد کارتریج ها جلوگیری می کند اما شما می توانید به راحتی با جایگزین کردن چیپستی نو ، اطلاعات کارتریج خود را صفر کنید و مجدد از کارتریج قدیمی خود در عملیات چاپی استفاده نمایید. چیپست های کارتریج های لیزری و جوهرافشان در بازار به صورت نو و کار نکرده موجود می باشند و شما می توانید به راحتی آنها را تهیه کنید.

 

 

چیپ های کارتریج های HP
چیپ های کارتریج های HP

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>