صفحه نخستخدمات پس از فروش HPشارژ کارتریج

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج | انواع کارتریج های جوهرافشان و لیزری اچ پی HP را شارژ کنید ، استفاده کنید و مجددا شارژ کنید و از کاهش هزینه های مواد مصرفی پرینترهای خود نهایت لذت را ببرید. نمایندگی رسمی اچ پی HP در ایران   شارژ کارتریج HP     کارتریج ها با توجه به نوع و […]
بازدیدها : 432 | تلفن گویا : 89392-021
QR
کد Quick Response (کد پاسخ سریع)، یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود، که به طور مستقیم با اسکن یک کد QR به سایت متصل شوید.

کد QR کالا : 728
Need help?
Contact us now

شارژ کارتریج | انواع کارتریج های جوهرافشان و لیزری اچ پی HP را شارژ کنید ، استفاده کنید و مجددا شارژ کنید و از کاهش هزینه های مواد مصرفی پرینترهای خود نهایت لذت را ببرید. نمایندگی رسمی اچ پی HP در ایران


 

شارژ کارتریج HP

 

 

کارتریج ها با توجه به نوع و مدل دستگاه مورد نظرشان به دو گروه جوهری و لیزری تقسیم می شوند. هر کدام از این کارتریج ها با توجه به مقدار و نوع مواد مصرفیشان تعداد مشخصی، صفحه را چاپ می کنند. پرینترهای رنگی دارای 4 نوع کارتریج به رنگ های مشکی ،آبی ،قرمز و زرد هستند که با توجه به مدل کارتریج و دستگاه ممکن است جوهرافشان یا لیزری باشند.

 

شارژ انواع کارتریج

 

بعد از گرفتن تعداد مشخصی پرینت از کارتریج ها مواد مصرفی آنها تمام می شود و اخطار تمام شدن کارتریج بروی دستگاه می افتد در این شرایط شما می توانید برای پرینتر خود کارتریج نو و اورجینال بخرید، که راهی به صرفه نمی باشد از سوی دیگر می توانید همان کارتریج را شارژ کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

شارژ کارتریج


شارژ کارتریج

 

 

 

 

البته باید اضافه کنیم که ، کارتریج های جوهرافشان اگر مدتی از زمان تمام شدنشان بگذرد خشک می شوند و دیگر قابلیت شارژ شدن ندارند. پیشنهاد می شود برای شارژ کارتریج خود به مراکز و نمایندگی های مجاز مراجعه کنید زیرا کارتریجی که نادرست و غیر اصولی شارژ شده باشد ممکن است به قطعات دستگاه شما صدمه بزند اچ پی آبا نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش HP

 

 

 

 

 

شارژ کارتریج های جوهری و لیزری

 

یکی از دستگاه هایی که امروزه در هر سازمان و اداره ای می توان یافت، پرینتر و یا دستگاه چاپ است که می توان آنرا بر اساس نوع عملکرد و کارایی به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود. اما متاسفانه اکثر کاربران هنگام خرید این نوع دستگاه ها توجه چندانی به متناسب بودن آن با نوع نیازشان نداشته و این امر سبب میگردد تا غالبا دستگاه های تهیه شده با توجه به نوع کاری که قرار است انجام دهند چندان برایشان مقرون به صرفه به نظر نرسند.

 

 

نکته مهم دیگری که باید در زمان خرید پرینترها همواره مورد توجه قرار داد، نوع مواد مصرفی آنهاست که در طول زمان می تواند هزینه های دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. به مواد مصرفی در پرینتر های جوهر افشان، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر گفته میشود محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار میگیرد، کارتریج نامیده میشود.

تعمیرات انواع کارتریج

تعمیرات انواع کارتریج

 

در پرینتر های جوهر افشان دستور پرینت توسط جوهر و بوسیله هِد کارتریج روی کاغذ منتقل میگردد ولی در پرینترهای لیزری انتقال دستور پرینت روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام میپذیرد. در نتیجه هد و درام بترتیب، در کارتریج های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را بوسیله مواد مصرفی عهده دار میباشند.

 

 

 

 

تمامی کارتریج های لیزری دارای 2 بخش اصلی تونر و درام هستند. گاها این دو بخش در برخی از دستگاه ها در یک کارتریج و در برخی دیگر بصورت مجزا یعنی هر کدام در یک کارتریج مورد استفاده قرار میگیرند.


 

کارتریج های بدون هد

 

در مورد کارتریج های جوهرافشان نیز به همین صورت می باشد. در برخی از دستگاه ها جوهر و هد، هر دو در یک کارتریج و در برخی دیگر بصورت جدا از هم قرار دارند.جالب است بدانید وجود چهار رنگ اصلیِ مشکی، آبی، قرمز و زرد در تمامی پرینترهای رنگی الزامیست و تمامی رنگهای دیگر از تلفیق این چهار رنگ ساخته میشوند. این چهار رنگ در برخی از پرینترها داخل 2 کارتریج هستند یعنی یک کارتریج رنگی که شامل هر سه رنگ آبی، قرمز و زرد می باشد در کنار یک کارتریج مشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در این کارتریج ها، هِد غالبا روی خود کارتریج قرار دارد. در برخی دیگر از پرینتر ها این چهار رنگ داخل 4 کارتریج مجزا مورد استفاده قرار میگیرند یعنی هررنگ در یک کارتریج مجزا تعبیه شده است. در این نوع پرینترها هِد از کارتریج جدا میباشد.

 

HPaba
Location : Khosrow alley, Tehran, Iran

با کلیک روی بنر زیر اطلاعات بیشتری داشته باشید …

 

 

 

 

تانک کارتریج های جوهرافشان

 

 

 

بعضی از پرینتر ها نیز دارای 6 کارتریج میباشند که علاوه بر 4 رنگ اصلی از دو رنگ اصطلاحا فوتو نیز استفاده می کنند. این دو رنگ همان آبی و قرمز کمرنگ هستند که در اصطلاح تحت عنوان فوتو سیان (Cyan) و فوتو مجنتا(Magenta) نامیده می شوند.


این پرینتر ها معمولا برای مصارف عکاسی و با عنوان فوتو اسمارت در میان کاربران شناخته شده اند.تعداد تونر نیز در پرینتر های لیزری به همین صورت است و با چهار رنگ اصلی در قالب کارتریج مورد استفاده قرار میگیرند ولی ممکن است در برخی از دستگاه ها بخش درام بصورت یک کیت مجزا بعنوان درام کیت و جدا از کارتریج قرار گرفته شده باشد.


در این نوع پرینتر ها تونر در کارتریج های مجزا و درام هم در یک کارتریج مجزای دیگر طراحی شده اند.این در حالیست که ممکن است در برخی دیگر از انواع پرینتر های لیزری تونر و درام هردو در یک کارتریج قرار گرفته باشند. در پرینتر های لیزری مشکی نیز از یک کارتریج مشکی استفاده میشود که غالبا تونر و درام در اینگونه از دستگاه ها هردو دریک کارتریج قرار گرفته اند.


در برخی از کارتریج های جوهری و لیزری قسمتی تحت عنوان چیپ وجود دارد که وظیفه اعلام میزان مواد مصرفی یعنی جوهر یا تونر را داخل کارتریج برای پرینتر بر عهده دارند.


در واقع با توجه به مقدار جوهر یا تونر موجود در کارتریج توان چاپ کارتریج بر اساس تعداد صفحه درون این چیپ ها تعریف شده که همزمان با پایین آمدن سطح جوهر یا تونر داخل کارتریج تعداد صفحات مشخص شده در این چیپ ها نیز کاهش می یابد و در انتها پیغام error کارتریج به پرینتر و از پرینتر به کامپیوتر ، توسط همین تراشه ارسال میگردد.


این فرآیند نیز در کارتریج های مختلف متفاوت است. یعنی در برخی از کارتریج ها چه جوهری و چه لیزری این چیپ بعد از شارژ هم قابل استفاده میباشد و صرفا نقش کنتور را ایفا میکند و نیازی به تعویض آن نیست.


ولی در برخی دیگر از کارتریج ها مانند کارتریج پرینتر های لیزری رنگی این چیپ میبایست بعداز شارژ تعویض شود در غیر اینصورت دستگاه اصطلاحا کارتریج شارژ شده را نمیشناسد.

 

کارتریج چیست – قسمت دوم


لینک برخی از سایت های زیرمجموعه نمایندگی اچ پی hp :

hp-co.org ، cartridgestore.ir ، hpaba.com/new ، cartridge.hpaba.com ، shop.hpaba.com

0/5 (0 Reviews)
برچسب ها :
#
#
#
#
پروفایل نویسنده: نمایندگی اچ پی
Country: Iran

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی رسمی اچ پی | نمایندگی اچ پی | نمایندگی hp
شارژ کارتریج | نمایندگی رسمی اچ پی | نمایندگی اچ پی | نمایندگی hp
شارژ کارتریج | انواع کارتریج های جوهرافشان و لیزری اچ پی HP را شارژ کنید ، استفاده کنید و مجددا شارژ کنید و از کاهش هزینه های مواد مصرفی پرینترهای خود نهایت لذت را ببرید. نمایندگی رسمی اچ پی HP در ایران   شارژ کارتریج HP     کارتریج ها با توجه به نوع و […]
View Details

فروشگاه آنلاین اچ پی
فروشگاه اینترنتی اچ پی مرجع فروش اینترنتی کلیه محصولات Hewlett Packard
دانلود درایورهای اچ پی
دانلود مستقیم درایورهای HP با لایسنس معتبر نمایندگی اچ پی
مقاله های اچ پی
ارائه مقاله های اچ پی با کیفیت تصویری و محتوایی بالا در زمینه کالاهای HP