راهنماي خريد لپ تاپ

راهنماي خريد لپ تاپ
داشتن هدف هنگام خرید لپ تاپ خیلی مهم است اما متاسفانه اکثر مشتریان هنگام خرید لپ تاپ هدف خاصی را دنبال نمی کنند بهرحال دانستن چند نکته قبل از خرید لپ تاپ، به انتخاب صحیح شما کمک زیادی خواهد کرد

راهنماي خريد لپ تاپ

راهنماي خريد لپ تاپ
راهنماي خريد لپ تاپ داشتن هدف هنگام خرید لپ تاپ خیلی مهم است اما متاسفانه اکثر مشتریان هنگام خرید لپ تاپ هدف خاصی را دنبال نمی کنند.
دانستن چند نکته قبل از خرید لپ تاپ، به انتخاب صحیح شما کمک زیادی خواهد کرد.

مواردی که هنگام خرید لپ تاپ باید مدنظر قرار گیرد. عبارتند از:
وزن ، اندازه ،نوع کاربری، کانفیگ( قطعات و قدرت آنها)،
وزن و اندازه لپ تاپ فاکتور مهمی در انتخاب لپ تاپ می باشد زیرا بسته به نوع کاربری هر لپ تاپ ،سایز ،اندازه،و وزن آن متفاوت خواهد بود. شرکت های سازنده ،لپ تاپ ها را در اندازه های متفاوت و برای کاربردهای متفاوت می سازند. پس نوع کاربری شما ارتباط مستقیم به اندازه و وزن لپ تاپ دارد.
در اینجا به تقسیمات عمده در زمینه لپ تاپ ها اشاره می کنیم.
نوت بوک
این نوع از لپ تاپ‌ها اندازه بسیار کوچکی دارند و در نتیجه نسبت به گونه‌های دیگر سبک تر و قابلیت حمل و نقل آسانتری دارند. می‌توان آنها را روی زانو گذاشته و از آنها استفاده کرد. به علت اندازه کوچک، نوت بوک ها ترکیبی از صفحه نمایش 8 تا 10 اینچی را برای کاربرها ارائه می دهند. نوت بوک ها می‌توانند صفحه کلید مینیاتوری و رابط موس نیز داشته باشند
این دستگاه ها اغلب دارای عملکرد ضعیف و مصرف انرژی بالایی هستند.البته بعد از ورود تبلت به بازار ،نوت بوک ها از توجه کمتری برخوردار شدند
اولتراپرتابل
این لپ تاپ‌ها صفحه نمایش کوچکتر از ۱۲ اینچ دارند و صفحه کلید آن‌ها اندازه کامل ندارد. بیشتر مصرف کنندگان لپ تاپ های اولتراپرتابل مسافران تجاری هستند که به یک لپ تاپ سبک نیاز دارند. این‌ لپ تاپ ها معمولا خیلی گران هستند ولی دارای عمر طولانی باتری می‌باشند.
دسکتاپ
این گروه از لپ تاپ ها جانشین خوبی برای رایانه های خانگی قدیمی یا دسک تاپ ها هستند: این‌نوع از لپ تاپ‌ها عمدتاً در محل ثابت استفاده می‌شوند و به علت وزن و اندازه زیاد، برای
جابجائی و حمل و نقل مطلوب نمی‌باشند.لپ تاپ های بزرگ فضای بیشتری را برای کابران عرضه می‌کنند و معمولا در اندازه های 15 تا 20 اینچ عرضه می شوند. این‌ها لپ تاپ ها دارای عمر باتری خیلی کوتاه هستند که بیش از ۳ساعت نمی‌باشد زیرا دارای سخت‌افزارهای متعدد و پرمصرفی هستند.

راهنمای نگهداری لپ تاپ
1- اگر بر روی لپ تاپ شما سيستم عامل اورژينال نصب شده است حتماً از آن یک تهيه ريكاوري تهیه نمائید.
2- حتما پیش از وصل شدن به اينترنت يا اتصال هر گونه فلش مموری مطمئن شويد كه لپ تاپ شما حداقل بوسيله آنتي ويروس محافظت مي شود.
3- هنگامی که باطری شارژ کامل شد،آداپتور را از لپ تاپ جدا نمائید،زیرا دائما در حالت شارژ بودن باطری باعث کوتاهی عمر باطری می شود.
برای دیدن ویدئوی آموزشی "چه لپ تاپی بخرم" اینجا را کلیک کنید
برای دیدن لیست قیمت روز لپ تاپ اینجا را کلیک کنید
Country: Iran