پرینتر رنگی

پرینتر رنگی
پرینتر رنگی که اغلب برای چاپ تصاویر و متون دارای عکس استفاده می شود از نظر نوع کاربری به دو دسته عمده خانگی و اداری یا صنعتی تقسیم می شوند. پرینترهای رنگی از نظر تکنولوژی چاپ نیز به دو دسته عمده جوهری و لیزری تقسیم می شوند

پرینتر رنگی

پرینتر رنگی
پرینتر رنگی که اغلب برای چاپ تصاویر و متون دارای عکس استفاده می شوند و از نظر نوع کاربری به دو دسته عمده خانگی و اداری یا صنعتی تقسیم می شوند.
پرینترهای رنگی از نظر تکنولوژی چاپ نیز به دو دسته عمده جوهری و لیزری تقسیم می شوند.
پرینتر رنگی خانگی
این نوع از پرینترها دارای حجمی کوچک و وقیمتی نسبتا ارزان هستند و برای چاپ روزانه محدود مناسب هستند.
از امتیازات این پرینترها می توان فقط به قیمت ارزان و ابعاد کوچک آنها اشاره نمود.
واما معایب پرینترهای رنگی خانگی ، گران بودن مواد مصرفی و هزینه نگهداری زیاد در دراز مدت می باشد .
اگر تعداد چاپ محدود باشد بهتر است به جای خرید پرینترهای رنگی خانگی از خدمات چاپ دفاتر فنی استفاده نمود زیرا تعداد محدود چاپ رنگی در منزل و دفاتر کوچک ارزش هزینه های خرید و نگهداری پرینترهای رنگی را ندارد.
تکنولوژی چاپ پرینترهای رنگی
تفاوت پرینترهای رنگی جوهری و لیزری در نوع تکنولوژی چاپ،نوع استفاده ،قیمت ،کیفیت ومیزان خروجی آنها می باشد.
پرینترهای رنگی جوهری یا جوهرافشان اولین پرینتر هایی بودند که ساخته شدند و پس از آن توسط شرکت اچ پی پرینترهای رنگی لیزری ابداع شدند که برای چاپ تصاویر و متون از نور یا لیزر استفاده می کنند و دارای مخزن رنگ پودری می باشند که پودر رنگ آنها تونر نامیده می شود و بعضا به خاطرهمین موضوع به این نوع از پرینترها تونری هم می گویند.
پرینتر های جوهری بیشتر برای چاپ عکس استفاده می شوند وقیمت اولیه آنها ارزانتر ولی تعداد خروجی آنها بسیار کمتراز پرینترهای لیزری می باشد که در نهایت چاپ هر برگ توسط پرینترهای جوهری گرانتر از لیزری تمام خواهد شد و پرینترهای جوهری حتما باید در مدت های مشخص فعالیت نمایند تا جوهر در درون کارتریج خشک نشود.
پرینترهای رنگی لیزری که از رنگ های پودری (تونر) استفاده می کنند بیشتر برای چاپ فرم ها و اسناد اداری استفاده می شوند وقیمت اولیه کارتریج های آنها به مراتب گرانتر از کارتریج های جوهری است اما با توجه به سرعت و تعداد زیاد خروجی آنها ،هزینه چاپ هربرگ ارزانتر تمام می شود.
خلاصه:
خرید پرینتر رنگی در صورتی به صرفه است که حجم کار چاپ زیاد باشد و گرنه برای چاپ تعداد اندک صفحات و یا چاپ های دانشجویی بهتر است از پرینترهای تک رنگ لیزری(مشکی) و یا از خدمات چاپ دفاتر فنی استفاده نمود.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت اچ پی آبا"نماینده رسمی پرینتر رنگی اچ پی در ایران" تماس بگیرید.

شماره تلفن شرکت اچ پی آبا 89392-021

برای دیدن ویدئوی آموزشی "چه پرینتری بخرم" اینجا را کلیک کنید
Country: Iran