کارتریج اچ پی – HP cartridge

برای خرید کارتریج اصلی اچ پی با شماره 02189392 تماس بگیرید

برای خرید کارتریج اصلی اچ پی با شماره 02189392 تماس بگیرید. نمایندگی رسمی اچ پی در ایران
بیشتر بدانید

کارتریج های HP را ببینید

خرید کارتریج اچ پی

چاپ حرفه ای و با کیفیت بطور متوالی یا صفحه به صفحه برای پرینت با ظرفیت بالا را با با کارتریج های HP برای هر نوع پرینتر خریداری شده و همچنین صفحه های چاپ شده تان را برای اطمینان بیشتر توسط تکنولوژی شرکت اچ پی با کارتریج هایی که قابلیت ضد نفوذ آب را دارند و مانع محو محتوای اسنادتان می شوند تجربه کنید...

فروش کارتریج های اچ پی - استاندارد

پلمپ کارتریج اچ پی

نوع سر پلمپ در کارتریج های لیزری کاملا با نمونه غیر اصلی متفاوت است از این جهت که این قسمت باید کاملا چسبیده به بدنه کارتریج باشد و هنگامی که کاربر قصد کشیدن پلمپ کارتریج را دارد سر پلمپ را بکشد و سپس نوار پلمپ را از داخل کارتریج بیرون بکشد و به نوعی سر پلمپ روی کارتریج باید جزئی از بدنه آن هنگام تولید (قالب خورده باشد) که در نمونه های غیر اصلی اینگونه نیست.

سریال کارتریج اچ پی

درج اطلاعات (تاریخ ساخت , سریال کارتریج) به صورت برجسته روی بدنه آن که با شماره های درج شده روی جعبه مطابقت دارد.

هد و نازل کارتریج اچ پی

در کارتریج های جوهر افشان رنگ طلائی هد و شفافیت نازل ها و بی خط و خش بودن قسمتی که با سوزن های دستگاه اتصال برقرار میکند.(قسمتی که به صورت دانه های طلایی متعدد مقابل هد قرار دارد) ملاک تشخیص می باشد.

کارکرد کارتریج اچ پی

اگر در تشخیص ظاهر و پیدا کردن نشانه های ظاهری مردد هستید بهترین ابزار و بارزترین نشانه کارکرد استاندارد کارتریج است که برای هر مدل تعداد پرینت تعریف شده از جانب شرکت در قسمت مشخصات فنی دستگاه ها درج شده و همواره در طول مصرف بدون پودر ریزی یا پخش جوهر و ایراد چاپی قابل استفاده بوده و در نمونه های غیر اصلی به ندرت دیده می شود که این مهم رعایت گردد.
خرید و فروش کارتریج اچ پی
هنگام خرید کارتریج های HP می بایست به استانداردها توجه کنید و در زمان فروش cartridgeهای اچ پی برگه گارانتی را تکمیل و به خریدار تحویل دهید.
انواع کارتریج های اچ پی
کارتریج های HP متناسب با عملکرد پرینترهای اچ پی به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از : سیاه و سفید، رنگی، جوهری، لیزری و ...
کارتریج جوهری اچ پی
کارتریج مخصوص پلاتر اچ پی
کارتریج لیزر مشکی اچ پی
کارتریج لیزر رنگی اچ پی
استانداردهای کارتریج HP
هولوگرام، پلمپ، تاریخ ساخت، سریال کارتریج و ... از موارد مهم هنگام خرید کارتریج های اچ پی می باشند که می بایست ضمن خرید کارتریج حتما بررسی و مورد توجه قرار بگیرد.
چرا کارتریج اچ پی بخریم ؟
کارکرد بیشتر کارتریج HP
اگر کارتریج اصل و استاندارد با برند اچ پی بخرید حتما کارکرد آن طبق اسناد سازنده آن با توجه به تعداد صفحه هایی که چاپ می شوند نسبت به بقیه کارتریج ها بیشتر خواهد بود
کیفیت بالاتر کارتریج HP
کارتریج ها توسط سازنده های مختلف بطور مداوم در حال پیشرفت هستند و امروزه سازنده محبوب و برتر جهان HP کارتریج هایی با قابلیت ضد نفوذ آب و عدم محو یا کمرنگ شدن محتوای چاپ شده با بکارگیری استفاده کمتر از کارتریج برای ماندگاری و تداوم چاپ صفحه ها در نظر گرفته شده است
HP cartridge - خرید کارتریج اچ پی
کارتریج اچ پی 932 و 933 - HP 932 & 933 cartridge
کارتریج لیزری مشکی 26a - HP 26A Black LaserJet Toner Cartridge
کارتریج لیزری رنگی Colour Laser Cartridge 201A
کارتریج لیزری مشکی Black Laser Cartridge 25X
کارتریج اچ پی – HP cartridge | نمایندگی مجاز اچ پی HP

منبع تامین رنگ در پرینترها و پلاترهای اچ پی بسته به نوع دستگاه کارتریج اچ پی – HP cartridge نامیده می‌شود.

پرینترهای جوهر افشان با پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق نازل هایی که در هد وجود دارد، تصاویر سیاه و سفید … و رنگی را با کیفیت های مختلف شکل می دهند.
رنگ‌های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان، به 4 رنگ اصلی black (مشکی)، cyan (آبی)، magenta (قرمز) و‌ yellow (زرد) تقسیم می‌شوند.

برای خرید کارتریج اصلی اچ پی با شماره 02189392 تماس بگیرید.

یا به فروشگاه آنلاین نمایندگی رسمی اچ پی مراجعه نمائید.

فروشگاه آنلاین کارتریج اصلی اچ پی

 

در چاپگرهای لیزری بجای جوهر از تونر استفاده میشود.


کارتریج اچ پی – HP cartridge در پرینترهای لیزری از مخزن تونر ومخزن ضایعات تشکیل شده است. درام, مگنت و فوم رول از دیگر اجزای مخزن تونر می باشند.
چاپگرهای لیزری مشکی دارای تونر مشکی می باشند ولی در چاپگرهای رنگی , سه رنگ آبی, قرمز و زرد نیز به تونر مشکی اضافه میشوند.

یکی از امتیازات پرینترهای جوهر افشان ارزان بودن آنها ست، ضمن آنکه این پرینتر ها هم بصورت تمام رنگی چاپ می کنند، در صورت چندکاره بودن، شامل اسکنر و کپی نیز می شوند، اما قیمت کارتریج های جوهری نسبت به کارکرد آنها بسیار گران است.

این کارتریجها را می شود چندین بار شارژ کرد که هزینه شارژ نسبت به قیمت خرید کارتریج نو بسیار به صرفه تر است، اما باید توجه داشت که وقتی کارتریج جوهری تمام می شود یا نزدیک تمام شدن است، اگر دقت لازم را در نگهداری از آن به عمل نیاورید، سریع خشک می شود و دیگر نمی توان آن را پر کنید.

بدین ترتیب، مجبورید پولی بیشتری بابت خرید کارتریج نو بپردازید.

پس از خارج کردن کارتریج از پرینتر(حتما دقت کنید که انگشتان دستتان هد و لایه حساس تماس کارتریج به پرینتر را لمس نکند).

کارتریج اچ پی – HP cartridge را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و با کشی نازک پلاستیک را به دور کارتریج محکم کنید دقت کنید کش روی هد و یا قسمت اتصال کارتریج به پرینتر برخور نکند.

شاید نام فوتواسمارت را بارها و بارها شنیده باشید، برخی از پرینتر های توصیه شده توسط فروشندگان فقط مخصوص کارهای عکاسی و گرافیکی می باشند که غالبا این دستگاه ها جوهر افشان بوده و با نام فوتواسمارت معرفی می گردند.

بدیهی است که استفاده از این دستگاه ها برای مصارف اداری در سازمان ها و ارگان هایی که نیاز به حجم چاپ بالایی دارند ابدا مقرون به صرفه و منطقی نیستند و بالعکس.

برخی دیگر از پرینتر ها نیز صرفا برای کارهای دفتری یا اداری توصیه می شوند و همانگونه که از اسم آنها پیداست تحت عنوان آفیس جت معرفی و به بازار عرضه می شوند.

این دسته از پرینترها برای مصارف اداری طراحی شده و در غالب All-in-One و یا دستگاه های چندکاره به کاربران معرفی می گردند.

این پرینترها از چند دستگاه مختلف مانند پرینتر، اسکنر، کپی و فاکس همگی در یک دستگاه بهره می برند.

این دستگاه ها در عین حال فضای کمتری را اشغال کرده و نسبت به چهار دستگاه مجزا کم هزینه تر و ارزانتر می باشند. در این میان Deskjet ها را باید مثال زد که به وفور در بازار می توان آنها را مشاهده نمود.

Deskjet ها دستگاه هایی تک کاره بوده و خرید آنها همانطور که از نام آنها پیداست برای کاربرانی که صرفا به دنبال پرینت گرفتن در تعداد کم و برای فضاهای کوچک مانند روی میز کار هستند، توصیه می شوند.
در پرینتر های جوهری هزینه بالای مواد مصرفی با توجه به قیمت بالای کارتریج های جوهر افشان و تعداد کم پرینت، ممکن است کاربران را با مشکل مواجه کند.

این نکته ای است که می بایست همواره مورد توجه قرار داد و اکثر مصرف کنندگان این نوع پرینتر ها از آن گلایه مند هستند. چرا که در هنگام خرید ،قیمت پایین این دستگاه ها را ملاک قرار داده و توجهی به نوع کاربری و قیمت مواد مصرفی آن ندارند.

در برخی از این موارد دیده می شود که بعضا خرید مجدد کارتریج اچ پی – HP cartridge جوهری، هم قیمت خود پرینتر بوده و بسیاری از افراد ترجیحا بجای تهیه کارتریج، پرینتر قبلی خود را کنار گذاشته و یک پرینتر نو خریداری می کنند تا بتوانند از کارتریج دستگاه جدید استفاده کنند.

این امر ممکن است باعث نا رضایتی خریدار از کالا و فروشنده گردد.
اما برخی دیگر توجهی به قیمت اولیه دستگاه نداشته و ملاک انتخاب خود را، نوع کار و هزینه نگهداری مواد مصرفی قرار می دهند.

بعنوان مثال، دائم الشارژ بودن کارتریج دستگاه وعدم نیاز به استفاده از کارتریج نو و تعداد بالای چاپ با توجه به قیمت تمام شده کارتریج، مواردیست که نظر این دسته از افراد را به خود جلب کرده و با توجه به قیمت بالا این نوع از دستگاه ها با استقبال بیشتری از سوی کاربران روبرو می شوند.

اما نکته مهم اینجاست که این دسته از مصرف کنندگان در دراز مدت با هزینه های کمتری نسبت به پرینترهای ارزان قیمت روبرو می شوند.

از جمله این پرینتر ها می توان به سری Laserjet اچ پی اشاره کرد که در بعضی از مدل ها تا 15000 برگ را پرینت گرفته و با هزینه خیلی کمی نسبت به خرید کارتریج نو می توان آنها را شارژ نمود.
برای مثال اگر از یک پرینتر جوهر افشان استفاده می کنید و مدت زیادی است که با پرینتر خود کار نکرده اید، بهتر است بدانید که بزرگترین لطمه را به کارتریج های دستگاه وارد کرده اید.

این نکته را همواره مد نظر داشته باشید که بیکار ماندن کارتریج این پرینتر ها باعث خشک شدن جوهر درون هِد خواهد شد و از آنجایی که هد پرینتر های جوهری از میلیون ها نازل جوهری که حتی با چشم غیر مسلح نیز قابل دیدن نیست تشکیل شده و جوهر خشک شده درون هِد باعث از بین رفتن این نازل ها و بعضا خراب شدن کامل هِد می شود.

در این حالت اصطلاحا گفته می شود که هِد دستگاه سوخته است ولی در واقع این شما هستید که باعث خشک شدن جوهر و بسته شدن نازلها شده اید.
در برخی مواقع، این کوتاهی توسط کاربر بر گردن نوسان برق می افتد و اینگونه گفته می شود که نوسان برق باعث سوختگی هِد و از بین رفتن نازل ها می گردد که کاملا بی اساس و اشتباه است.

در پرینتر های جوهری همچنین اگر هنگام جازدن کارتریج در کیت داخل دستگاه مراقب سوزن های داخل پرینتر و چیپ طلایی رنگ روی کارتریج نباشید، ممکن است باعث پارگی مدارها و قطع ارتباط پرینتر و کارتریج شوید که این نیز در برخی موارد بعنوان سوختگی هِد قلمداد می گردد که البته همانطور که گفته شد اشتباه است.

پس این شما هستید که هزینه دستگاه خود را تعیین میکنید. این ضعف در پرینترهای لیزری به لحاظ استفاده از تونر یا همان پودر رفع شده ولی این دسته از دستگاه ها هم ،نگهداری مخصوص به خود را می طلبند.

بعنوان مثال، چنانچه کارتریج پرینترهای لیزری در معرض رطوبت قرار گیرند باعث آسیب دیدگی تونر داخل آنها شده و در این مواقع پودر داخل کارتریج ، بعد از مدتی مثل سنگ خشک می شود.

این امر باعث می گردد تا قطعات داخلی کارتریج از قبیل چرخ دنده ها، اتصالات، فوم رول، مگنت و نهایتا درام از حرکت ایستاده و اصطلاحا قفل شوند.

در این حالت به قطعات داخلی پرینتر آسیب جدی وارد می شود، زیرا این پرینتر است که چرخ دنده های کارتریج اچ پی – HP cartridge را درگیر کرده و می چرخاند.


برخی از کاربران هنگام استفاده از کاغذ در پرینتر های لیزری توجهی به زائدات لابلای کاغذ ها ندارند.

در برخی موارد دیده شده که حتی سوزن منگنه لا به لای کاغذهای دسته شده در داخل پرینتر، باعث پارگی فیلم فیوزینگ و خط افتادن درام کارتریج می شود.

درام نیز به لحاظ شکل ظاهری و حالت لوله ای مانندی که دارد، خط و خش ناشی از اینگونه بی توجهی ها را روی کاغذ تکرار می کند. به یاد داشته باشید که درام داخل کارتریج قرار گرفته و همواره روی کاغذ می چرخد.
گاهی اوقات استفاده از کاغذهای نامرغوب و زبر به خاطر قیمت پایینی که دارند، باعث از بین رفتن زود هنگام درام در کارتریج های لیزری شده و هزینه بالاتری را نسبت به تهیه کاغذ مرغوب و با کیفیت در بر خواهند داشت.

استفاده بیش از حدِ توانِ تعریف شده در پرینتر ها از نظر تعداد چاپ ماهیانه پشت سرهم و در یک روز موجب می گردد تا قطعات مصرفی دستگاه از قبیل پد و پیکاپ، کاغذ کش، هیتر، فیوزینگ و درام کارتریج دچار آسیب دیدگی های جدی شود.

بعنوان مثال، برای پرینتری که توان چاپ ماهیانه 3000برگ را داراست و روزانه میتواند 100 برگ پرینت بگیرد نمی توان دستورپرینت 300 برگ پشت سر هم را در طول یک روز صادر کرد.

یکی دیگر از عواملی که موجب آسیب دیدگی در پرینترهای جوهر افشان می گردد، نصب تانک جوهری روی پرینتر است.

در این حالت جوهری که بصورت لیتری توسط مصرف کننده تهیه شده و داخل تانک ریخته می شود اگر با هوا مخلوط شده و پشت نازل هامنتقل گردد، باعث سوختن هد پرینتر شده و کاربر را با هزینه نسبتا بالایی مواجه خواهد کرد.

اکثر مصرف کنندگان این گونه از پرینترها که غالبا کار عکاسی را انجام می دهند، این کار را برای صرفه جویی درمصرف جوهر انجام می دهند.

این کاربران باید این نکته را همواره مورد توجه قرار دهند که تهیه هد برای پرینترهای جوهر افشان در برخی از مدل ها هم قیمت خود پرینتر خواهد بود.

برخی کاربران مدعی می شوند که درام دستگاه سوخته است در صورتیکه ، درام در پرینتر های لیزری و هِد در پرینتر های جوهری هیچگاه نمی سوزند.

بلکه ، بخاطر استفاده ناآگاهانه مصرف کننده زودتر از موعد مقرر، مستهلک شده و باید گفت که هرگونه نوسان برق و اختلالات الکتریکی در این مورد بی تاثیر بوده و دخیل نیستند.
دانستن این نکات و این که کدام پرینتر ها دارای چه ویژگی هایی هستند، کمک زیادی به کاربران در هنگام خرید کرده و از لحاظ هزینه مواد مصرفی و نگهداری پرینتر بسیار مهم خواهند بود.
در پایان، شرکت اچ پی مفتخر است تا با تیم کارشناسان کارآزموده و مجرب خویش این اطلاعات را در اختیار کاربران گرامی ماشین های اداری و فروشگاهی قرارداده و سهم کوچکی در پایین آوردن هزینه های مصرفی آنها داشته باشد.

ستفاده از کارتریج اصلی اچ پی کیفیت مناسب و تعداد چاپ بیشتری را ارایه می دهد و باعث صدمه دیدن دستگاه پرینتر شما نخواهد شد. و پس از اتمام پودر یا جوهر کارتریج امکان شارژ آن تا 3-4 بار وجود دارد و با تعویض قطعاتی از جمله درام، مگنت ، فوم و یا بلیر می توان بارها این کارتریج را شارژ نمود.

برای خرید کارتریج اصلی اچ پی با شماره 02189392 تماس بگیرید.

یا به فروشگاه آنلاین نمایندگی رسمی اچ پی مراجعه نمائید.

فروشگاه آنلاین کارتریج اصلی اچ پی

کارتریج hp