HP logo
HP search

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند  | نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش HP | برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما به شماره ی ۸۹۳۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

 

پلاترها ، چاپگرهایی بزرگ برای چاپ دستورات شما در مقیاس بزرگتر از پرینتر ها می باشند، از پلاترهای اچ پی عموما در  چاپهای گرافیکی، چاپ نقشه یا تصاویر بزرگ ،استفاده می شود.پلاترهای HP   توانایی چاپ دستورات شما را در هر اندازه ایی  دارند و آن را به خوبی انجام می دهند  از پلاترهای اچ پی برای چاپ تابلوها نقشه های صنعتی بزرگ و … استفاده می کنند و معمولا این کار با حرکت هد رنگریز متحرک روی یک صفحه کاغذی بزرگ صورت می گیرد. دقت پلاترهای اچ پی در چاپ یک سند یا یک تصویر بسیار بالا و ضریب اشتباه این دستگاه ها بسیار پایین است؛ ضروریست که در چاپ در اندازه یزرگ کیفیت و دقت دستگاه بالا باشد.
نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

 

 

نصب تانک به پلاترهای عریض اچ پی

تانک یا مخزن نگهدارنده ی جوهر  ، تنها مخصوص چاپگرهای جوهرافشان می باشد و این تکنولوژی بروی چاپگرهای لیزری جوابگو نیست. البته این تکنولوژی زیاد با چاپگرهای لیزری جور در نمی آید و همینطور چاپگرهای لیزری نیازی به بکار گیری این روش ندارند. پس از به پایان رسیدن جوهر پلاتر خود ، تنها روش استفاده ی مجدد از دستگاه خرید کارتریج های نو می باشد ، خرید کارتریج های نو زیاد مقرون به صرفه نیستند و کاربران زیاد به خرید کارتریج جدید اهمیتی نمی دهند . راه حلی که بیشتر کاربران از آن استفاده می کنند  شارژ مجدد کارتریج پلاترهای اچ پی می باشند.  راه حل بعدی که می توان با آن کمی در هزینه های مواد مصرفی چاپگرهای جوهرافشان صرفه جویی کرد  نصب مخزن های جوهر یا همان تانک جوهری برای چاپگرهای جوهری اچ پی می باشد.
پلاتر ها برای چاپ متن گزینه ی مناسبی نیستند ، زیرا نوع عملکرد  آنها موجب می شود که در چاپ متن،  بسیار کند عمل کنند.

 

کیفیت کارتریچ پلاتر HP پس از شارژ

کارتریج پلاترهای اچ پی هم مانند سایر کارتریج ها پس از تمام شدن قابلیت پر شدن یا همان شارژ مجدد را دارند اما تفاوت آشکار آن با نمونه ی اولیه خود ، تفاوت کیفیت می باشد کارتریج ها پس از شارژ مجدد کیفیت چاپ اورجینال خود را از دست می دهند و عملیات های چاپی  را با کیفیت پایین تری انجام می دهند ، اما اگر بروی پلاترهای خود مخزن جوهر یا همان تانک نصب کنیم و پس از استفاده از جوهر ، جوهر تانک تمام شود چه اتفاقی می افتند؛  آیا مخزن های جوهر پس از تمام شدند به صورت مجدد شارژ می شوند؟ مخزن یا همان تانک جوهر برای صرفه جویی در هزینه های کاربر بروی پلاتر های اچ پی نصب می شود و پس از به پایان رسیدن جوهر درون تانک ، می توانید آن را به صورت مجدد شارژ کنید ، فقط کافیست که جوهر خالی شده را پر کنید ، حتی امکان تعویض چیست آنها نیز وجود دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 89392 تماس حاصل فرمایید.

 

 

انواع پلاترهای اچ پی

پلاتر های عریض :  ازلاترهای عریض اکثرا برای چاپ نقشه ، طرح های گرافیکی،  تبلیغات محلی و بنری ،  عکس های بزرگ و …  استفاده  می شود.


 پلاتر های کم عرض


رسام ها(که صرفا جهت ترسیم نقشه و طراحی ساخته شده اند)

رسام های جوهر افشان : این‌گونه از پلاترها ، همانند چاپگرهای جوهرافشان معمولی  البته در سایز و شکل متفاوت تر از پریتنترها  بوده و قادر به ترسیم اشکال و حروف می باشند.

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

رسام های قلمی : این‌ نوع پلاترها (رسام‌ها) ، با کمک گرفتن از یک یا چند قلم رنگی، خطوط را روی کاغذ یا رسانه ای شفاف،طراحی و رسم می‌کنند. این مدل از پلاترهای  رسام‌ برای تهیه متن مناسب نیستند زیرا باید هر کارکتر را بصورت جداگانه ساخته و ترسیم کنند، که این کار بسیار  وقت گیر است. در ضمن، کاراکترها ظاهری ماشینی خواهند داشت، چون بدون تعویض قلم نمی‌توان ضخامت خطوط را تغییر داد. (بخصوص در انواع قدیمی تر). اما در قالب‌های بزرگتر که ضخامت قلم چندان مهم نیست، رسام می‌تواند به سادگی با رسم نقطه‌های مفرد پر شمار، گرافیک‌های پیکسلی بسیار خوبی ارائه دهد. در حقیقت این‌گونه رسام‌ها می‌توانند به آسانی ترسیم‌های بزرگ را انجام دهند.

 

رسام های لیزری ( الکترواستاتیکی ) : نوع و طراحی چاپ این نوع پلاتر ها مانند پرینترهای لیزری معمولی  بوده و همانند پرینترها درون آنها از درام ، تونر – دولوپر و … استفاده می گردد. این پلاتر به علت سرعت بسیار  بالای چاپ و کیفیت پایین تر در تولید رنگ ها نسبت به پلاتر های جوهر افشان عموما جهت چاپ نقشه و متون مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر پلاترهای لیزری موجود در بازار ایران به شکل تک رنگ یافت می شود که فقط توانایی چاپ رنگ مشکی را درون خود دارند .

 

بخش های موتوری و مکانیکی پلاترهای HP

– انتقال به ریل عرضی و قلم ثابت
– محرکهای قدرت پلاتر
– سیستم کنترل سخت افزار و نرم افزار مربوطه

قسمت های بیرونی و درونی پلاتر اچ پی

– بدنه
– سطح ریل عرضی
– ریل طولی
– مکانیزم تقلیل دهنده


 

جهت کارائی ایده آل در سرعت و دقت این دستگاه بهینه سازی عملکرد دستگاه ضروری است
قسمت کنترل از سه بخش تشکیل شده است
۱- بخش تغذیه انرژی برق
۲- بخش هدایت موتورها
۳- بخش موتورها

نوع حرکت  پلاترهای HP شامل : غلطکی – مسطح  مختلط  می باشد

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

 

 

به یاد داشته باشیمپلاتر های اچ پی از رایج ترین انواع پلاترهای های موجود در ایران می باشند.  برای رسیدن به یک استاندارد و کیفیت خوب در چاپ پلاترهای رنگی و مشکی اچ پی بدون در نظر گرفتن مدل یا کارکرد چاپگر جوهری ، تعمیر و نگهداری پلاترها امری بسیار مهم و قابل توجهی  می باشد. هر دستگاهی بدون مراقبت از بین می رود مخصوصا اگر چاپگرهای جوهرافشان باشند.
 
 
حرکت کاغذ در پلاترهای HP

(Flat bed): پلاترهای فلت بد |  در این‌گونه پلاترها ، کاغذ ثابت نگهداشته شده و قلم ها مخصوص در جهت محور تعیین شده حرکت می کنند. یکی از نقص های بزرگ این گونه از پلاترها ، جاگیر بودن محل قرارگیری کاغذ است.

(Roller): پلاترهای غلطکی | در این مدل از پلاترها ، کاغذ میان یک استوانه ی مشخص طبق دستور کاغذ به حرکت در می آید و قلم مورد نظر  در جهت یک محور حرکت کرده و در همین شکل ، استوانه با کاغذ متصل به آن، در جهت محور دیگر حرکت می‌کند.

(Hybrid):  در این مدل از پلاترها ، همانند نوع غلطکی کاغذ را در جهت محور عمودی حرکت می‌دهند ولی از نظر اندازه، از آنها کوچکترند.

 

پلاترهای جوهرافشان HP
نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند  |  کمپانی اچ پی  به منظور تهیه ی طیف بیشتر و جدید تری از رنگها توسط پلاترهای خود از زیر مجموعه و رنگهای اصلی دیگری در پلاترهای خود استفاده می کند که با کمک و استفاده از آنها می توان به نتیجه های مثبت تر و البته باکیفیت تری رسید.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی ۸۹۳۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید | کارشناسان ما شما را در امر خرید و یا تعمیر پلاترهای HP یاری می نمایند. پلاتر های جوهرافشان اچ پی از حداقل تا حداکثر تعداد کارتریج تهیه شده اند . در پلاترهای HP  حداقل از چهار رنگ اصلی کارتریج ها یعنی قرمز(Magenta)-آبی(Cyan)- مشکی (Black) و زرد (Yellow)  تجهیز شده اند و  با استفاده از این چهار رنگ می توانند تمامی طیف های رنگی را مانند دیگر دستگاه های چاپگر تولید شده توسط شرکت HP را  تولید و به چاپ برسانند .

 

 

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند  | اچ پی یکی از سریعترین شرکت های رو به رشد در زمینه فن آوری کامپیوتر و تولید الکترونیک است. HP متعلق به ایالات متحده می باشد و  فعالیت خود را در زمینه تولید لپ تاپ ها و کامپیوترهای دیجیتال در سال ۱۹۳۹ آغاز کرد. امروز HP یک شرکت محبوب و مشهور برند ها در تولید قطعات و محصولات الکتریکی است و بیش از ۳۷۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان کار می کند.

HP توسط Hewlett & Packard با سرمایه گذاری بسیار کم تاسیس شد. نام این برند بزرگ از ابتدای نام دیوید پکارد و ویلیام ردینگتون هیولت مدل سازی شده است.

HP دارای بسیاری از نمایندگی مجاز و مراکز مجاز در سراسر  کشورهای دنیا است. دفتر مرکزی این نام تجاری در پالو آلتو واقع در کالیفرنیا واقع شده است.

 

گارانتی محصولات اچ پی نمایندگی HP

نمایندگی HP اچ پی چگونه پلاترهای عریض را تانک وصل می کند   | لازم به ذکر است تمامی محصولات HP در این مرکز دارای ۱ سال گارانتی معتبر می باشد که شما می توانید بدون کوچکترین مشکل آن را تهیه کنید.

( برای کسب از اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره ی ۸۹۳۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید )

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:۸۹۳۹۲-۰۲۱

 

لینک هایی که ممکن است برای شما مفید باشند :

قیمت پرینترهای لیزری مشکی ، قیمت پرینترهای لیزری رنگی ، فروش کارتریج جوهری HP ، فروش کارتریج لیزری HP ، مرکز ماشین های اداری و رایانه ، تعمیرگاه مجاز پرینترهای اچ پی ، فروشگاه مرکزی محصولات HP

 

 

شما می توانید برای مشاوره و خرید با متخصصان ما تماس بگیرید

تلفن:89392-021

همچنان شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید