HP Scanner | اسکنر اچ پی

HP Scanner | اسکنر اچ پی
برای دانلود درایور محصولات اچ پی به صفحه دانلود در سایت اچ پی مراجعه کنید. سپس در قسمت جستجوی محصول نام دستگاه و مدل آن را تایپ نموده و جستجو را کلیک کنید ویکی از نتایج بدست آمده که نام دقیق دستگاه شما می باشد را انتخاب نمایید

HP Scanner | اسکنر اچ پی

اسکنر اچ پی 300
اسکنر اچ پی 300
اسکنر اچ پی 4010
اسکنر اچ پی 4010
اسکنر اچ پی 4050
gاسکنر اچ پی 4050
اسکنر اچ پی 5590
اسکنر اچ پی 5590
اسکنر اچ پی 6310
اسکنر اچ پی 6310
اسکنر اچ پی 8270
اسکنر اچ پی 8270

اسکنر دستگاهی برای ورود عکس یا متن به کامپیوتراست ،بطور معمول شرکت های تولید کننده پرینتر تولید کننده اسکنر نیز هستند.دستگاه اسکنر مانند دستگاه فتوکپی است،بوسیله یک چشمی یا سنسور تصویر و متن تصویربرداری شده و به کامپیوتر وارد میشود. برای وارد کردن تصویر به کامپیوتر باید آن را با یک نرم افزار مخصوص تبدیل به متن کنیم.

انواع مدل های اسکنر:
اسکنر صفحه تخت یا مسطح، اسکنر استوانه ای ،اسکنر دستی ،اسکنر شیت فد.
اسکنرهای استوانه ای
این اسکنرها بیشتر در شرکتهای بزرگ چاپ و نشر مورد استفاده قرار میگیرند و دارای کیفیت باور نکردنی هستند. آنها از تکنولوژی لامپ تقویت کننده نور استفاده میکنند در این تکنولوژی، اسناد و تصاویری که باید اسکن شوند، بر روی یک استوانه شیشه ای پیچیده میشوند. در مرکز این سیلندر، یک شعاع شکن وجود دارد که نور منعکس شده را به سه قسمت مساوی تقسیم میکند. هر شعاع نور از یک فیلتر رنگی (سبز، آبی و قرمز) عبور کرده و در لامپ تقویت کننده نور به یک سیگنال الکتریکی تبدیل میشود.
اسکنر دستی
تکنولوژی اولیهٔ ساخت این اسکنرها، مشابه اسکنرهای صفحه تخت است، با این تفاوت که به حای استفاده از موتور برای حرکت، از نیروی انسانی استفاده میکنند. با وجود اینکه سرعت اسکن آنها بالاست، ولی تصویری با کیفیت کمتر ایجاد میکنند. از این اسکنرها معمولاً در طراحی صنعتی، ازرسی و آنالیز کردن و وسایل پزشکی استفاده میشود.
اسکنر شیت فد
این اسکنرها نیز شبیه اسکنرهای صفحه تخت هستند، با این تفاوت که به جای هد اسکن کننده، سند حرکت میکند و معمولاً برای اسکن کردن متون و اسناد مورد استفاده قرار میگیرد.
انتقال تصویر دیجیتال به کامپیوتر برای آنکه تصویر اسکن شده مفید واقع شود، باید از اسکنر به نرم افزارهایی که روی کامپیوتر اجرا میشوند، انتقال یابد. به منظور اتصال فیزیکی اسکنر به کامپیوتر، از چهار روش ذیل استفاده میشود:
(اتصال موازی)
بیشترین سرعت انتقال اطلاعات در این روش، 70 کیلوبایت بر ثانیه است، به همین دلیل کندترین روش انتقال اطلاعات محسوب میشود. مهمترین مزیت استفاده از پورتهای موازی، صرفهٔ اقتصادی آنهاست، چون نیازی به اضافه کردن کارتهای واسط، برای اتصال به کامپیوتر ندارند.
(واسط کوچک سیستمهای کامپیوتری)
در این روش برای اتصال اسکنر به کامپیوتر، به یک کارت واسط نیاز داریم. کارتهای واسط، از بیشترین سرعتی که کنترل کننده و اسکنر دارند، برای انتقال داده ها استفاده میکند.
(گذرگاه سری همه منظوره)
اسکنرهایی که از این روش برای انتقال اطلاعات استفاده میکنند، سریعتر و ارزانتر از اسکنرهای دارای تکنولوژی کارتهای واسط هستند. گذرگاههای 1.1 اطلاعات را با سرعت1.5 مگابایت در ثانیه انتقال میدادند که کندتر از کارتهای واسط (روش قبلی) عمل میکرد، ولی استاندارد 2.0 به طور تئوری، اطلاعات را با سرعتی معادل 60 مگابایت در ثانیه انتقال میدهد.
(گذرگاه سریال فایروایر)
واسطی که از استاندارد 1.1 گذرگاه سری همه منظوره بسیار سریعتر بوده و قابل مقایسه با استاندارد 2.0 میباشد. دارای سرعت های 25 ، 50 ، 100 ، 400 و 800 مگابایت در ثانیه است. از آنجا که به کارگیری آن ساده تر و ارزانتر از کارتهای واسط است، در بسیاری از وسایل، جایگزین کارتهای واسط شده است.نتیجهٔ اسکن، یک تصویر قرمز، سبز، آبی غیر فشرده است که میتوان آن را روی حافظه های مجازی ذخیره کرد و یا به وسیلهٔ برنامه های گرافیکی پردازش نمود.
(نرم افزارهای واسط)
این نرم افزارها به عنوان یک مترجم بین اسکنر و هر برنامهٔ کاربردی هستند. برخی نرم افزارهای کاربردی نظیر مغازهٔ عکس، باید با اسکنر در ارتباط باشند، اما از آنجا که اسکنرهای متفاوتی وجود دارد که هر یک از پروتکل خاصی استفاده میکند و به منظور ساده سازی طراحی این نرم افزارهای کاربردی، نرم افزارهای واسط طراحی شدند. نرم افزار واسط، واسطی متحد و یکسان بین اسکنرهاست. به عبارت دیگر، با وجود نرم افزارهای واسط، نرم افزار کاربردی به منظور دستیابی به اسکنر، نیازی به دانستن جزئیات دقیق آن ندارد.
سازندهٔ هر اسکنر، نرم افزارهایی را به منظور ترجمهٔ نرم افزار واسط به دستورات اولیهٔ قابل فهم برای کنترل کننده های سخت افزار، فراهم میکند. به این ترتیب، نرم افزارهای واسط هیچگاه مستقیما به دستگاه (سخت افزار) دسترسی نخواهند داشت. برخی اسکنرها به گونه ای طراحی میشوند که بیش از یک نرم افزار واسط را پشتیبانی میکنند. یکی از انواع این نرم افزارها، نرم افزار "تکنولوژی بدون نام جالب" است که در سال 1992 ارائه شد و آخرین نسخهٔ آن، که در نوامبر 2008 ارائه شد، نسخهٔ 2.0 است.
(وضوح تصویر dpi)
تعداد نقاط (پیکسل یا نمونه ها) موجود در یک اینچ از تصویر اسکن شده را وضوح آن تصویر گویند که با واحد نقطه در اینچ، بیان میشود. هرچه مقدار آن بیشتر باشد، تصویر حاصل یکنواخت تر خواهد بود و بر اثر درشتنمایی تصویر و یا افزایش اندازهٔ آن، پیکسل های منفرد کمتر آشکار میشود. نکتهٔ حائز اهمیتی که در رابطه با اسناد حاوی متن وجود دارد آن است که میزان وضوح تصویر، تاثیر چندانی در نتیجهٔ اسکن نخواهد داشت، چراکه متون از دقت چندانی برخوردار نیستند. به همین دلیل است که اسکنرهای متن بیش از آنکه روی افزایش وضوح تاکید داشته باشند، بر سرعت اسکن دقت دارند.
Country: Iran
مقاله های مرتبط

انواع گارانتی اچ پی

شرایط گارانتی اچ پی

خدمات گارانتی اچ پی

مرکز خدمات اچ پی

نمایندگی رسمی اچ پی

تعمیرات مجاز اچ پی

نمایندگی اچ پی

خدمات اچ پی

تالار گفتگوی اچ پی

پلاتر چیست؟

پرينتر چند کاره چیست؟
پرينتر تک کاره چیست؟
پرینتر لیزری چیست؟
پرینتر جوهرافشان چیست؟
آموزش نصب پرینتر
نحوه تشخیص اصالت کارتریج
آموزش تعویض تونر کارتریج پرینتر لیزری
کارتریج تقلبی چیست؟
آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان
فروشگاه آنلاین اچ پی
فروشگاه اینترنتی اچ پی مرجع فروش اینترنتی کلیه محصولات Hewlett Packard
دانلود درایورهای اچ پی
دانلود مستقیم درایورهای HP با لایسنس معتبر نمایندگی اچ پی
مقاله های اچ پی
ارائه مقاله های اچ پی با کیفیت تصویری و محتوایی بالا در زمینه کالاهای HP